Trwa ładowanie...
d2ud91l

Powstanie mural "Konstytucja". Rafał Trzaskowski wyraził "pełne poparcie"

Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z interpelacją o stworzenie na jednej z kamienic muralu z napisem "Konstytucja". "Wyrażam pełne poparcie dla tego pomysłu" - czytamy w odpowiedzi prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Rafał Trzaskowski jest na "tak" ws. inicjatywy radnych Koalicji Obywatelskiej.
Warszawa. Rafał Trzaskowski jest na "tak" ws. inicjatywy radnych Koalicji Obywatelskiej. (PAP)
d2ud91l

Mural "Konstytucja" będzie prawdopodobnie przypominał ten, który powstał niedawno w Poznaniu. Napis składa się z czarnych, białych i czerwonych liter. To taka sama grafika, jaką na koszulkach i transparentach noszą przedstawiciele opozycji i uczestnicy antyrządowych protestów.

O stworzenie muralu w Warszawie zwrócili się radni m.st. Warszawy zrzeszeni w klubie Koalicji Obywatelskiej. "Wnioskujemy do pana prezydenta o wsparcie naszego pomysłu" - napisali w interpelacji, którą złożono w listopadzie. "Mural byłby symbolem utrwalania w przestrzeni publicznej w Warszawie naszej ustawy zasadniczej, oddalibyśmy jako mieszkańcy ogromny szacunek dla Konstytucji obowiązującej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej" - dodano.

d2ud91l

"W odpowiedzi na interpelację uprzejmie informuję, że wyrażam pełne poparcie dla pomysłu wykonania muralu z napisem 'Konstytucja'" - napisała w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego Aldona Machnowska-Góra, pełniąca obowiązki dyrektora ds. kultury i komunikacji społecznej.

Jak podkreślono w odpowiedzi skierowanej do radnych, mural "byłby wyrazem szacunku dla fundamentu demokracji, który powinien być wspólną wartością dla wszystkich mieszkańców Warszawy". "Realizatorem muralu powinna zostać instytucja kultury m.st. Warszawy" - czytamy.

WIDEO: Rosja poparła rezolucję ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ud91l

Podziel się opinią

Share
d2ud91l
d2ud91l