Trwa ładowanie...

Powstanie mural "Konstytucja". Rafał Trzaskowski wyraził "pełne poparcie"

Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z interpelacją o stworzenie na jednej z kamienic muralu z napisem "Konstytucja". "Wyrażam pełne poparcie dla tego pomysłu" - czytamy w odpowiedzi prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

Powstanie mural "Konstytucja". Rafał Trzaskowski wyraził "pełne poparcie"Źródło: PAP
d3vaej3
d3vaej3

Mural "Konstytucja" będzie prawdopodobnie przypominał ten, który powstał niedawno w Poznaniu. Napis składa się z czarnych, białych i czerwonych liter. To taka sama grafika, jaką na koszulkach i transparentach noszą przedstawiciele opozycji i uczestnicy antyrządowych protestów.

O stworzenie muralu w Warszawie zwrócili się radni m.st. Warszawy zrzeszeni w klubie Koalicji Obywatelskiej. "Wnioskujemy do pana prezydenta o wsparcie naszego pomysłu" - napisali w interpelacji, którą złożono w listopadzie. "Mural byłby symbolem utrwalania w przestrzeni publicznej w Warszawie naszej ustawy zasadniczej, oddalibyśmy jako mieszkańcy ogromny szacunek dla Konstytucji obowiązującej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej" - dodano.

"W odpowiedzi na interpelację uprzejmie informuję, że wyrażam pełne poparcie dla pomysłu wykonania muralu z napisem 'Konstytucja'" - napisała w imieniu prezydenta Rafała Trzaskowskiego Aldona Machnowska-Góra, pełniąca obowiązki dyrektora ds. kultury i komunikacji społecznej.

d3vaej3

Jak podkreślono w odpowiedzi skierowanej do radnych, mural "byłby wyrazem szacunku dla fundamentu demokracji, który powinien być wspólną wartością dla wszystkich mieszkańców Warszawy". "Realizatorem muralu powinna zostać instytucja kultury m.st. Warszawy" - czytamy.

WIDEO: Rosja poparła rezolucję ws. Polski. Fogiel: absolutne kuriozum

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3