Trwa ładowanie...

Powstanie nowa ulica na Woli. Sam możesz zdecydować, jak będzie się nazywać

Nowa ulica powstanie w Browarach Warszawskich. Echo Investment wspólnie z Muzeum Warszawy wytypowało trzy propozycje, które zaczerpnięto z historii tego miejsca. Mieszkańcy Warszawy mogą sami zdecydować, która nazwa ulicy bardziej im pasuje.
Share
Na stronie twojaulica.pl można zagłosować
Na stronie twojaulica.pl można zagłosować Źródło: bw-echo.com.pl, Fot: Echo Investment
d1wnjrh

Oto trzy wytypowane nazwy ulic:

- Sfinksów Warszawskich: Przez niemal sto lat na etykietach piwa warzonego na Woli widniał wizerunek sfinksa. Egzotyczny symbol był odzwierciedleniem dwóch figur, które strzegły wejścia do warzelni Haberbuscha i Schielego oraz ich sekretnych receptur. Ale skąd kamienne sfinksy wzięły się w XIX-wiecznej Warszawie? Ta zagadka wciąż czeka na rozwikłanie.

- Haberbuscha i Schielego: Niezastąpiony duet – Haberbusch i Schiele. Od niewielkiego browaru rozpoczęli swoją historię przedsiębiorczości. Odwaga, nieszablonowe myślenie, szukanie innowacji – tacy byli nasi warszawscy browarnicy. Może to właśnie oni nadal powinni witać tych, którzy odwiedzą nowe Browary Warszawskie?

- * Wolskiej Krachli*: To Wola stała się miejscem, gdzie piwo nabrało nowego charakteru - porcelanowy korek, który na dłużej zatrzymywał aromat słynnego „haberbuszka” i szklana butelka były nowościami wprowadzonymi w Browarach Warszawskich. Krachla, choć zaczerpnięta z Austrii, to właśnie od wolskich browarników rozpoczęła swoją karierę w Polsce.

Wyobraź sobie, że mija wiele lat, wybierasz się na spacer po Browarach Warszawskich i z dumą pokazujesz wnukom ulicę, której nazwę sam wybrałeś. Dlatego warto wyrazić swoje zdanie.

d1wnjrh

Zagłosować można tutaj.

Plebiscyt potrwa od 8 do 22 czerwca. Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.twojaulica.pl i wskazać nazwę, która najlepiej łączy historię Browarów Warszawskich z duchem nowego kwartału miasta.

    bw-echo.com.pl
Źródło: bw-echo.com.pl, Fot: Echo inwestment

Echo Investment podkreśla, że mikrodzielnica, która tworzona jest na gruncie kojarzonym z dobrym smakiem, nowatorskim podejściem oraz charyzmatycznymi ludźmi, którzy tworzyli to miejsce, ma być otwarta i przyjazna dla kolejnych pokoleń. - Nowa ulica Browarów Warszawskich łącząca ulicę Grzybowską i Krochmalną powinna mieć swój niepowtarzalny charakter. Każdego dnia będą nią przejeżdżać i spacerować mieszkańcy miasta pracujący lub mieszkający w tej części Woli, jak też i goście chcący skorzystać z kawiarni, restauracji czy sklepików. Zależy nam, aby to właśnie warszawiacy mieli wpływ na to miejsce, dlatego zapraszamy wszystkich do głosowania. Do wybrania najlepszej nazwy zachęcą też lubiani artyści – Kasia Nosowska i Eldo, a całej akcji patronuje Muzeum Warszawy - tłumaczył Rafał Mazurczak, członek zarządu Echo Investment.

d1wnjrh

Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy.

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Odwieczne pytanie "gdzie jest toaleta". Stołeczny Ratusz rozwiązał ten problem

d1wnjrh

Podziel się opinią

Share
d1wnjrh
d1wnjrh