Trwa ładowanie...
dows0dh

Powstanie nowe muzeum. Macierewicz da na nie 100 mln złotych

Projekt muzeum jest już gotowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie nowe muzeum. Macierewicz da na nie 100 mln złotych
dows0dh

W podwarszawskim Ossowie ma pojawić się nowe muzeum, upamiętniające Bitwę Warszawską z 1920 roku. Zgodę na budowę dał Antoni Macierewicz. Ale to nie jedyny wkład ministra obrony. Oprócz tego obiecał przeznaczyć na inwestycję 100 mln zł. Obiekt ma powstać w ciągu roku.

O sprawie informuje "Fakt". Walka o muzeum w Ossowie trwa już od prawie dekady. Za rządów PO budowy domagał się warszawski poseł Jacek Sasin. Jednak po wygranej PiS w wyborach, zapał zdecydowanie osłabł.

Jak informuje dziennik, nie odpuściła burmistrz gminy Wołomin Elżbieta Radwan. Wysyłała dziesiątki pism do najważniejszych polityków, w tym również do prezydenta. Upór przyniósł skutek, bo zielone światło i 100 mln zł dał minister obrony Antoni Macierewicz.

dows0dh

To spora szansa dla gminy, w której dzięki nowej atrakcji z pewnością pojawi się więcej turystów. Samorząd chce, by powstała też linia autobusowa. Miałaby dowieźć przyjezdnych z Wołomina do samego Ossowa.

Projekt samego muzeum jest już gotowy, a przygotował go architekt Mirosław Nizio. Zrobił to już 10 lat temu, gdy zaczynało się mówić o budowie obiektu. Wymagane jest jego dostosowanie, ale to dla autora nie problem. Zrobi to za darmo.

- Nie myślałem tylko o budynku, myślałem o uporządkowaniu całej przestrzeni. Budynek muzeum jest punktem wyjścia. Planowałem, że w przyszłości powstanie tam hotel i restauracja - zdradził w rozmowie z Faktem Nizio. Nie wiadomo jednak, czy resort zgodzi się na jego projekt, czy stworzy własny.

MON planuje rozpoczęcie budowy na 15 sierpnia, czyli 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej. Muzeum miałoby być gotowe w przyszłym roku.

dows0dh

Muzeum Bitwy Warszawskiej to kolejny tego typu obiekt w stolicy. W marcu otwarte zostało Muzeum II Wojny Światowej.

źródło: FINANSE.WP

Przeczytaj też: Była świadkiem strzelaniny na Mokotowie. Do jej bloku wbiegli złodzieje: "ludzie panikowali"

Podziel się
dows0dh

Podziel się opinią

Share

dows0dh

dows0dh
dows0dh