Trwa ładowanie...

Powstanie nowy kompleks Muzeum Piłsudskiego

Projekt, wystawa i warsztaty dla uczniów

Powstanie nowy kompleks Muzeum Piłsudskiego
d1qaf6g

Na wystawie Co pamięta "Milusin" będą prezentowane filmy, na których Jadwiga Jaraczewska, córka marszałka Józefa Piłsudskiego opowiada o tym, jak toczyło się życie w pomieszczeniach dworku m.in. w gabinecie, bibliotece, salonie. Czyta też wspomnienia matki, Aleksandry Piłsudskiej. Szczególny nacisk położony jest na lata 1921-1926, kiedy rodzina Piłsudskich mieszkała w Sulejówku.

- Chcemy pokazać życie codzienne i sposoby spędzania wolnego czasu. Prezentujemy na zdjęciach jak wyglądały wnętrza dworku. Na podłodze zaznaczone będą miejsca, w których stały meble. Pragniemy poruszyć wyobraźnię zwiedzających. Jednocześnie ma to być pomoc w poszukiwaniu mebli i elementów wystroju wnętrz, takich jakie były w "Milusinie" - mówi Anna Klammer z Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Meble zostały wywiezione po wojnie i zaginęły. W planach jest dokładne odtworzenie wnętrz. Jest to możliwe, ponieważ na wyposażenie składały się rzeczy produkowane seryjnie.

d1qaf6g

W willi "Bzów" w Sulejówku od 11 do 25 listopada będzie prezentowany projekt i koncepcja Kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego. Ma on powstać do 2016 roku. Podczas prezentacji ppokazany zostanie projekt i makieta budynku muzealno - edukacyjnego. Nowoczesny pawilon, którego budowa zacznie się w 2104 roku będzie mieścił m.in. wystawę stałą i ekspozycje czasowe, sale konferencyjne, bibliotekę i pracownię konserwatorsk.W skład Kompleksu Muzeum Józefa Piłsudskiego wejdą także dworek "Milusin", willa "Bzów" oraz tzw. "Drewniak", który będzie siedzibą Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego.

6 i 8 listopada w willi "Bzów" odbędą się, prowadzone przez pracowników muzeum, warsztaty dla gimnazjalistów, zatytułowane "Barwy nieobojętne". Wprowadzają one, także poprzez dzieła artystów, w tematykę symboli narodowych.

..................................................................................................................................................................

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

* www.muzeumpilsudski.pl*

ul. Oleandrów 5, Sulejówek

d1qaf6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qaf6g