Trwa ładowanie...
d2757ov

Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody

Już wkrótce rozpoczną się prace.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody
d2757ov

Decyzję zezwalającą na budowę nowego mostu w Warszawie, który połączy dwa brzegi Wisły, wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Przeprawa ma mieć długość prawie dwóch km. Kiedy powstanie, będzie fragmentem liczącej sześć i pół kilometra drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński.

Projekt inwestycji obejmuje wiele elementów. Zakłada budowę drogi ekspresowej, mostu, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Obejmuje również budowę ekranów akustycznych.

Projektowany odcinek drogi ekspresowej powstanie w dzielnicach Wilanów i Wawer. Cała obwodnica ma połączyć drogi krajowe w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa i Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

d2757ov

W ciągu najbliższych tygodni wykonawca - turecka firma Gulermak - rozpocznie prace. Most będzie miał szerokość 42,6 metra. Będzie miał też po trzy jezdnie w każdą stronę oraz ścieżkę rowerową. Kontrakt na budowę podpisano w grudniu 2015 roku. Koszt to 757 mln zł. Za te pieniądze zbudowane zostanie 6,5 km trasy wraz z mostem.

Termin zakończenia budowy całej obwodnicy zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Źródło: WP Moto

Oprac. Karolina Pietrzak

d2757ov

Przeczytajcie również: Niewybuch na budowie nowej mennicy.*Puste ulice, zamknięta stacja metra*

d2757ov

Podziel się opinią

Share
d2757ov
d2757ov