Trwa ładowanie...

Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody

Już wkrótce rozpoczną się prace.

Share
Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody
d4fezl5

Decyzję zezwalającą na budowę nowego mostu w Warszawie, który połączy dwa brzegi Wisły, wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Przeprawa ma mieć długość prawie dwóch km. Kiedy powstanie, będzie fragmentem liczącej sześć i pół kilometra drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński.

Projekt inwestycji obejmuje wiele elementów. Zakłada budowę drogi ekspresowej, mostu, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Obejmuje również budowę ekranów akustycznych.

Projektowany odcinek drogi ekspresowej powstanie w dzielnicach Wilanów i Wawer. Cała obwodnica ma połączyć drogi krajowe w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa i Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

W ciągu najbliższych tygodni wykonawca - turecka firma Gulermak - rozpocznie prace. Most będzie miał szerokość 42,6 metra. Będzie miał też po trzy jezdnie w każdą stronę oraz ścieżkę rowerową. Kontrakt na budowę podpisano w grudniu 2015 roku. Koszt to 757 mln zł. Za te pieniądze zbudowane zostanie 6,5 km trasy wraz z mostem.

d4fezl5

Termin zakończenia budowy całej obwodnicy zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Źródło: WP Moto

Oprac. Karolina Pietrzak

d4fezl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fezl5
d4fezl5