Trwa ładowanie...

Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody

Już wkrótce rozpoczną się prace.

Powstanie nowy most na Wiśle! Jest zgoda wojewody
dm5trln

Decyzję zezwalającą na budowę nowego mostu w Warszawie, który połączy dwa brzegi Wisły, wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Przeprawa ma mieć długość prawie dwóch km. Kiedy powstanie, będzie fragmentem liczącej sześć i pół kilometra drogi ekspresowej od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński.

Projekt inwestycji obejmuje wiele elementów. Zakłada budowę drogi ekspresowej, mostu, przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych i przejazdu kolejowego. Obejmuje również budowę ekranów akustycznych.

Projektowany odcinek drogi ekspresowej powstanie w dzielnicach Wilanów i Wawer. Cała obwodnica ma połączyć drogi krajowe w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa i Wrocławia. To także połączenie Trasy Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

W ciągu najbliższych tygodni wykonawca - turecka firma Gulermak - rozpocznie prace. Most będzie miał szerokość 42,6 metra. Będzie miał też po trzy jezdnie w każdą stronę oraz ścieżkę rowerową. Kontrakt na budowę podpisano w grudniu 2015 roku. Koszt to 757 mln zł. Za te pieniądze zbudowane zostanie 6,5 km trasy wraz z mostem.

dm5trln

Termin zakończenia budowy całej obwodnicy zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Źródło: WP Moto

Oprac. Karolina Pietrzak

dm5trln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm5trln