Trwa ładowanie...

Powstanie serwis informacji pasażerskiej

Pomoże w Warszawie, ale również w Niemczech, Danii i Szwecji. W przyszłości także w Poznaniu, Łodzi, Białymstoku i Finlandii

Powstanie serwis informacji pasażerskiej
d2wsue1
d2wsue1

Jak najszybciej dojechać z Żoliborza do Wesołej? Czy dziś podróż na lotnisko zajmie tyle co zwykle, czy - przez opady śniegu - będzie dłuższa? Gdzie znaleźć dokładny plan podróży Warszawa-ulica Marszałkowska – Berlin-Under den Linden? 10 grudnia Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na wykonanie i utrzymanie serwisu informacji pasażerskiej. Udostępnienie serwisu, który pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, planowane jest na drugą połowę 2013 roku. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Rail Baltica Growth Corridor, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Głównymi elementami serwisu informacji pasażerskiej ZTM będą: wyszukiwarka połączeń wraz z przeglądarką rozkładów jazdy oraz moduł zawierający informacje o bieżącym funkcjonowaniu komunikacji. Pasażerowie znajdą w tej części komunikaty o zmianach i utrudnieniach, a w miarę dostępności wdrażanych równolegle rozwiązań, także o położeniu pojazdów lub rzeczywistych godzinach odjazdu pojazdów z przystanków.

W serwisie informacji pasażerskiej zostaną uwzględnione połączenia realizowane przez środki komunikacji miejskiej w aglomeracji warszawskiej. Dodatkowo, użytkownicy serwisu będą mogli zaplanować podróż „od drzwi do drzwi” do dostępnych w obecnym serwisie ZTM obszarów: Berlina i Brandenburgii, południowo-zachodnich i północnych Niemiec, Danii i Szwecji. W ramach projektu RBGC prowadzone są działania mające na celu objęcie tą listą Poznania, Łodzi, Białegostoku, Finlandii oraz wykorzystanie informacji o dostępnych przeprawach promowych.

Serwis zostanie przygotowany w trzech wersjach: internetowej, internetowej „lekkiej” (do przeglądania w urządzeniach przenośnych) oraz aplikacji na telefony komórkowe.

d2wsue1

Główne cechy, którymi powinien charakteryzować się serwis: przyjazność (wyszukiwanie połączeń przy jak najmniejszej liczbie kliknięć), intuicyjność, zgodność z kluczowymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi oraz dostępność dla wszystkich zainteresowanych użytkowników, w tym osób niedowidzących i niewidomych oraz z ograniczoną sprawnością ruchową.

.................................................................................................................................................................

Głównym celem projektu Rail Baltica Growth Corridor – którego partnerem jest Miasto Stołeczne Warszawa – jest poprawa połączenia miast leżących w korytarzu sięgającym od Berlina przez polskie miasta Poznań, Łódź, Warszawę i Białystok, kraje nadbałtyckie do Helsinek i Sankt Petersburga. Jednym z elementów projektu jest udostępnienie podróżnym narzędzia do planowania podróży wykraczających poza obszar poszczególnych metropolii.

Projekt Rail Baltica Growth Corridor jest realizowany w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region) i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych.

d2wsue1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wsue1