Trwa ładowanie...
d22q2v2

Powstanie Warszawskie. Odbędzie się "Przejazd Świeczkowy" na Woli

W sobotę, 1 sierpnia, odbędzie się rowerowy "Przejazd Świeczkowy" śladami walk powstańczych. Tym razem rowerzyści pojawią się na Woli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Upamiętniający Powstanie Warszawskie przejazd rowerowy na Woli (fot. Wolskie Centrum Kultury - Facebook)
Warszawa. Upamiętniający Powstanie Warszawskie przejazd rowerowy na Woli (fot. Wolskie Centrum Kultury - Facebook)
d22q2v2

"Przejazd Świeczkowy" w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizowany jest już po raz 13. Rowerzyści zabierają ze sobą co roku świeczki i zapałki, by zostawić płomień pamięci w miejscach związanych z Powstaniem, np. na mogiłach powstańczych.

Uczestnicy przejazdu wyposażeni są w powstańcze opaski i flagi Polski.

Warszawa śladami walk powstańczych

d22q2v2

"Celem przejazdu od ponad dekady jest przejazd rowerami śladem walk powstańczych. Co roku jesteśmy w innym rejonie miasta. Nasz płomień dobrych serc zjechał już Targówek, Pragę Północ, Śródmieście, Wolę, Mokotów, Ochotę. Odkrywamy miejsca nieznane i zapomniane, tam, gdzie mało kto dociera. Będzie z nami społecznicy z Dzielnicy Wola dzielnicy, którzy opowiedzą nam o historii mijanych miejsc" – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

"Zobacz także: Spełniamy marzenie Powstańca. Przyłącz się do nas"

W tym roku szlak rowerowy biegnie ulicami bohaterskiej Woli, gdzie o historii tych miejsc opowiedzą w czasie przejazdu społecznicy.

d22q2v2

Przejazd rozpocznie się zbiórką o godz. 16.30 na Rondzie Zgrupowania AK Radosław, przy ulicy Młocińskiej. Tam uczestnicy poczekają na "Godzinę W".

Jak piszą dalej organizatorzy wydarzenia: "To jest dzień, godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nieważne".

Następnie o godzinie 17.20 rozpocznie się przejazd na Wolę. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 20.00 w Otwartej Kolonii przy ulicy Górczewskiej 15.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22q2v2

Podziel się opinią

Share

d22q2v2

d22q2v2