Trwa ładowanie...

"Powstanie Warszawskie" Pasikowskiego zawalczy o nominację do Oscara

W nowej, reżyserskiej wersji większość filmu jest w języku angielskim, pojawia się również trzeci bohater
Share
"Powstanie Warszawskie" Pasikowskiego zawalczy o nominację do Oscara
d2qeius

Władysław Pasikowski wyreżyserował międzynarodową wersję filmu " Powstanie Warszawskie ". To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Zawalczy o nominację do Oscara w kategorii "film dokumentalny" - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RMF FM.

Zobacz też: Miasto 44. Zdjęcia z filmu

Władysław Pasikowski konsultował scenariusz i jest reżyserem wersji międzynarodowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nim. Układała się doskonale, mieliśmy na tę współpracę tylko kilka tygodni - mówi RMF FM Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego i producent filmu "Powstanie Warszawskie".

d2qeius

Na przełomie września i października tego roku film trafi na ekrany w Los Angeles i Nowym Jorku. Kinowe pokazy są wymogiem, aby zgłosić dokument do Oscara.

Film złożony z kronik z czasu Powstania Warszawskiego ma nową wersję reżyserską, za którą odpowiada Władysław Pasikowski. Film w dużej części jest jest po angielsku i pojawia się w nim trzeci bohater - Amerykanin, któremu dwaj pozostali opowiadają o Warszawie w 1944 roku.

Projekt wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.* *

d2qeius

Podziel się opinią

Share
d2qeius
d2qeius