Trwa ładowanie...
d1x4v9c

Pożar w Burdelu: "Wyjdźcie na ulice warszawiacy/ wolności nie dostaje się na tacy"

W rolę Hanny Gronkiewicz-Waltz prezydent Warszawy wciela się Agnieszka Przepiórska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar w Burdelu: "Wyjdźcie na ulice warszawiacy/ wolności nie dostaje się na tacy"
d1x4v9c

"To ja Konstytucja, obrońcie mnie/ bo tyran posiąść i zmienić mnie chce" - słyszymy w jednym z utworów warszawskiej trupy teatralnej Pożar w Burdelu. W najnowszym programie aktorzy śpiewają o "zagrozonej Konstytucji" i "nocnym sejmowaniu".

"Wyjdźcie na ulice, warszawiacy/ Wolności nie dostaje się na tacy/ To ja, konstytucja, obrońcie mnie/ bo tyran posiąść i zmienić mnie chce" i "bez względu na to, jakie macie poglądy/ czytajcie artykuł dwudziesty dziewiąty/ stolicą Rzeczpospolitej jest Warszawa/ brońcie mnie/ konstytucja to wspólna sprawa" - śpiewa Lena Piękniewska w klipie, który w sobotę umieścił w sieci warszawski kabaret Pożar w Burdelu.

W rolę Hanny Gronkiewicz-Waltz prezydent Warszawy wciela się Agnieszka Przepiórska. - Ja, HGW, nie wiem, czy podążać za moją konserwatywną naturą, czy wśród lewaków i abominacji stawić czoła tyranowi. Moja druga postać, Dzika Agnes, ma łatwiej, bo ma poglądy lewicowe - śpiewa.

W 28. programie Pożaru w Burdelu znalazł się tez utwór komentujący nocne posiedzenia Sejmu. "Sejmowy freestyle, nocne sejmowanie/ łapki w górę, będzie głosowanie" - skanduje Karolina Czarnecka. Nie zabrakło tez kilku wersów o "gorszym sorcie Polaków".

Inicjatorami powstania zespołu Pożar w Burdelu byli we wrześniu 2012, reżyser i dramatopisarz Michał Walczak oraz historyk i varsavianista Maciej Łubieński. Zespół debiutował na deskach Klubu Komediowego Chłodna (Kamienica przy ul. Chłodnej 25 w Warszawie), gdzie rozpoczął wystawianie spektakli – kolejnych odcinków cyklu zatytułowanego zgodnie z nazwą grupy "Pożar w burdelu".

d1x4v9c

Przeczytaj też: Drapacze chmur zasłonią PKiN? Miasto zapłaci 8 mln zł za projekt

d1x4v9c

Podziel się opinią

Share
d1x4v9c
d1x4v9c