Trwa ładowanie...
d10sus7

Pożar w Centrum Jądrowym w Świerku pod Otwockiem

Na terenie Centrum Jądrowego w Świerku pod Otwockiem wybuchł pożar. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar w centrum jądrowym w Świerku pod Otwockiem
Pożar w centrum jądrowym w Świerku pod Otwockiem (Getty Images)
d10sus7

Zgłoszenie o wybuchu pożaru trafiło do straży pożarnej około 11.20. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że płonie wentylatorownia w Narodowym Centrum Badań Jądrowymch w Świerku. Na miejsce wysłano 5 zastępów strażaków.

Przyczyna pożaru

Strażacy bardzo szybko opanowali sytuację, którą zastali na miejscu. O godzinie 11.45 mieli pożar pod kontrolą. Za przyczynę pożaru straż pożarna podaje zapłon w filtrze węglowym znajdującym się w ciągu przewodów wentylacyjnych. Do ugaszenia ognia nie były potrzebne gaśnice śniegowe. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, wszyscy pracujący w budynku ludzie zdążyli się ewakuować przed przyjazdem służby pożarniczej.

d10sus7

Wiadomości o pożarach w instytucjach zajmujących się badaniami jądrowymi mogą działać na wyobraźnię, ale uspokajamy, że nie ma żadnego zagrożenia radiologicznego. Wiadomość tę potwierdzili strażacy obecni na miejscu zdarzenia.

Na Terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku trwają jeszcze standardowe czynności zabezpieczające miejsce pożaru: wietrzenie, sprawdzenie wszystkich pomieszczeń pod względem bezpieczeństwa i oddymianie.

Centrum Jądrowe w Świerku

Centrum Jądrowe jest instytucją badawczą, powstałą w roku 2011. Naukowcy zajmują się w nim badaniami z zakresu fizyki subatomowej (fizyka cząstek elementarnych i jądrowa, fizyka plazmy gorącej itp.) oraz stosowaniem metod fizyki jądrowej i rozwijaniem technologii jądrowych. Ponadto produkowane są tu radiofarmaceutyki oraz inne zaawansowane urządzenia stosowane między innymi w medycynie.

d10sus7

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10sus7

Podziel się opinią

Share
d10sus7
d10sus7