Trwa ładowanie...

Pożar w Centrum Jądrowym w Świerku pod Otwockiem

Na terenie Centrum Jądrowego w Świerku pod Otwockiem wybuchł pożar. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Pożar w Centrum Jądrowym w Świerku pod OtwockiemŹródło: Getty Images
d2i7kug

Zgłoszenie o wybuchu pożaru trafiło do straży pożarnej około 11.20. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że płonie wentylatorownia w Narodowym Centrum Badań Jądrowymch w Świerku. Na miejsce wysłano 5 zastępów strażaków.

Przyczyna pożaru

Strażacy bardzo szybko opanowali sytuację, którą zastali na miejscu. O godzinie 11.45 mieli pożar pod kontrolą. Za przyczynę pożaru straż pożarna podaje zapłon w filtrze węglowym znajdującym się w ciągu przewodów wentylacyjnych. Do ugaszenia ognia nie były potrzebne gaśnice śniegowe. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, wszyscy pracujący w budynku ludzie zdążyli się ewakuować przed przyjazdem służby pożarniczej.

Wiadomości o pożarach w instytucjach zajmujących się badaniami jądrowymi mogą działać na wyobraźnię, ale uspokajamy, że nie ma żadnego zagrożenia radiologicznego. Wiadomość tę potwierdzili strażacy obecni na miejscu zdarzenia.

d2i7kug

Na Terenie Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku trwają jeszcze standardowe czynności zabezpieczające miejsce pożaru: wietrzenie, sprawdzenie wszystkich pomieszczeń pod względem bezpieczeństwa i oddymianie.

Centrum Jądrowe w Świerku

Centrum Jądrowe jest instytucją badawczą, powstałą w roku 2011. Naukowcy zajmują się w nim badaniami z zakresu fizyki subatomowej (fizyka cząstek elementarnych i jądrowa, fizyka plazmy gorącej itp.) oraz stosowaniem metod fizyki jądrowej i rozwijaniem technologii jądrowych. Ponadto produkowane są tu radiofarmaceutyki oraz inne zaawansowane urządzenia stosowane między innymi w medycynie.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: wiem, że jako jedyny mam szansę wygrać z Andrzejem Dudą

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i7kug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i7kug