Trwa ładowanie...

Pożegnaj lato z Chopinem! Koncertowy koniec wakacji nad Wisłą

Bywalcy nadwiślańskiej brzegów będą mogli usłyszeć niezwykłe połączenie muzyki Chopina w jazzowej interpretacji Andrzej Jagodziński Trio.

Pożegnaj lato z Chopinem! Koncertowy koniec wakacji nad Wisłą
d2lt0fd

Niezwykłe połączenie muzyki Chopina w jazzowej interpretacji Andrzej Jagodziński Trio z malowniczą, nadwiślańską lokalizacją to propozycja na spędzenie ostatniej niedzieli wakacji w Dzielnicy Wisła. 28 sierpnia bywalcy nadwiślańskich brzegów będą mogli posłuchać muzyki Fryderyka Chopina podczas dwóch niezwykłych koncertów.

– Fryderyk Chopin zdobywał w Warszawie wykształcenie muzyczne i rozwijał swój niezwykły talent. Spędził tu ponad 20 lat swojego życia, dlatego miasto jest pełne miejsc z nim związanych. W historii światowej muzyki klasycznej zapisał się jako jeden z najwybitniejszych kompozytorów, a naszym zadaniem jest nieustanne przypominanie, że Warszawa jest Miastem Fryderyka Chopina. – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Koncerty odbędą się na katamaranie Kropka zacumowanym przy plaży pod mostem Poniatowskiego oraz na plaży przy Płycie Desantu w okolicy Pomostu 511. Muzykę Chopina w jazzowych aranżacjach zaprezentuje Andrzej Jagodziński Trio.* *

d2lt0fd

Zrób sobie zdjęcie z Fryderykiem!

Uzupełnieniem koncertu przy Płycie Desantu będą pokazy videomappingu w technologii 3D, które przeniosą widzów w świat symboli Warszawy, a następnie w świat muzyki Fryderyka Chopina. Projekcja w metaforyczny sposób ukaże zmieniające się pory roku nad Wisłą: od skutej lodem rzeki, poprzez bujną zieleń wiosny i upalne lato, aż do jesieni.

Przy okazji koncertów, na obu plażach będzie można poznać dwie interesujące aplikacje mobilne: „Chopin in Warsaw” oraz „Selfie with Chopin”.

„Chopin in Warsaw” to aplikacja z audioprzewodnikiem, która dzięki zastosowaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości – przenosi nas w realia XIX-wiecznej Warszawy. Z kolei aplikacja „Selfie with Chopin” jest pomysłem na wyjątkową pamiątkę z Warszawy. W wybranych miejscach w mieście, dzięki ściągniętej aplikacji, można zrobić sobie zdjęcie z kompozytorem. Lokalizacje nie zostały wybrane przypadkowo – z każdą związany był Fryderyk Chopin.

18.00 - Koncert na plaży przy moście Poniatowskiego
19.00 Koncert na Płycie Desantu + Mapping 3D

d2lt0fd
d2lt0fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lt0fd