Trwa ładowanie...

Poznaliśmy Miss Polski na Wózku 2016

Gala Finałowa odbyła się 16 lipca wieczorem w Amfiteatrze Bemowo

Poznaliśmy Miss Polski na Wózku 2016
dgwogr6
dgwogr6

Adrianna Zawadzińska została wybrana Miss Polski na Wózku 2016, podczas Gali Finałowej konkursu, który odbył się wieczorem 16 lipca w Warszawie. Celem konkursu, organizowanego przez Fundację Jedyna Taka na wzór podobnych inicjatyw w innych europejskich krajach, jest zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnością.

To już czwarta edycja konkursu, którego główną ideą wyborów jest zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością: „wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności, a niepełnosprawność przeszkodą w realizowaniu się w życiu” przekonują organizatorzy wyborów Miss.

16 lipca o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie odbyła się Gala Finałowa. Spośród 42 zgłoszeń wybrano dwanaście pań, które będą zaprezentowały się na scenie. Pokazały też, że niepełnosprawność nie przekreśla kobiecości. – Naszym celem jest zaprezentowanie kobiet niepełnosprawnych jako kobiet pięknych, które swoją pewnością siebie potrafią walczyć z przeciwnościami losu – mówi Sylwia Błach z Fundacji Jedyna Taka.

Finalistki zostały oceniane przez jury, składające się z m.in.: przedstawiciela Miasta Stołecznego Warszawy Andrzeja Golimonta, wspomnianej wcześniej projektantki mody Violi Piekut, Miss Polski na Wózku 2015 Katarzyny Kozioł, Miss Polski 2015 Magdaleny Pieńkowskiej oraz prezes Fundacji Jedyna Taka Katarzyna Wojtaszek.

Oto wyniki:
Miss Polski na Wózku 2016: Adrianna Zawadzińska
Miss Popularności: Elżbieta Zarzecka
Miss Publiczności: Adrianna Zawadzińska
Miss Mediów Społecznościowych: Agata Cybuchowska
Miss Foto: Adrianna Zawadzińska
II Wicemiss Polski na Wózku 2016: Ania Płoszyńska
I Wicemiss Polski na Wózku 2016: Patrycja Wójciak

dgwogr6

Czy zwycięstwo w wyborach Miss na Wózku otwiera finalistkom drzwi do świata mody? – Od 2014 roku Fundacja Jedyna Taka prowadzi również integracyjną agencję modelek Butterfly Agency Models. Zatrudniamy zarówno nastolatki, studentki, jak i dojrzałe kobiety, gdyż prawdziwe piękno nie zna wieku. Poprzez nasze działania pragniemy zmieniać wizerunek modelingu w Polsce – opowiada Sylwia Błach. I dodaje: - Odpowiadamy na potrzeby rynku, które są coraz szersze; udowadniamy, że niepełnosprawność fizyczna nie oznacza zaniedbania; promujemy ludzi z pasją, bo takich chcemy widzieć na ekranach telewizorów i w gazetach. Jak podkreśla Błach, finalistki wyborów Miss nad Wózkach również zostaną dodane do bazy modelek Butterfly Agency Models.

dgwogr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwogr6