Trwa ładowanie...
d338e82

Pracownicy stołecznej skarbówki z zarzutami. Nielegalnie pobierali pieniądze

Poborcy jednego z urzędów skarbowych w Warszawie zgromadzili nielegalnie ponad 70 tysięcy złotych. Poszkodowanych jest blisko 50 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy stołecznej skarbówki z zarzutami. Nielegalnie pobierali pieniądze
d338e82

*Nieuczciwi poborcy jednego z urzędów skarbowych w Warszawie zgromadzili nielegalnie blisko 44 tysiące złotych prowizji. Poszkodowanych jest blisko 50 osób. Urzędnikom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. *

Nad sprawą policjanci zwalczający przestępczość korupcyjną Komendy Stołecznej Policji pracowali ponad rok. Zgromadzili dokumenty, które potwierdzają, że 9 poborców jednego ze stołecznych urzędów skarbowych w latach 2012-2014, bezprawnie naliczało dłużnikom koszty egzekucji oraz pobierało nienależną prowizję z tytułu czynności egzekucyjnych.

Poborcy za swoje czynności otrzymali w sumie blisko 44 tysiące złotych prowizji. Jednocześnie swoim działaniem spowodowali, że od osób zobowiązanych nienależnie zostało pobranych ponad 30 tysięcy złotych.

d338e82

- Przestępcze działanie polegało w znacznej mierze na poświadczaniu nieprawdy w dokumentach z prowadzonych czynności egzekucyjnych, które wiązało się z przekroczeniem ich uprawnień, bądź niedopełnieniem ciążących na nich obowiązków. – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej stołecznej policji. Działanie urzędników było spowodowane chęcią osiągnięcia korzyści majątkowej.

Bezprawnym działaniem pokrzywdzonych zostało ponad 50 osób. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty – w sumie ponad 70. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia przeciwko poborcom trafił właśnie do sądu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Źródło: KSP

d338e82

*Przeczytajcie również: Złożono wniosek o referendum ws. odwołanie prezydent stolicy. "Mandat prezydent jest kwestionowany" *

d338e82

Podziel się opinią

Share
d338e82
d338e82