Trwa ładowanie...

Praga Północ: zatrzymano dwie 23-latki. Zażądały 2 złotych, odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Już wcześniej były notowane za przestępstwa.

Praga Północ: zatrzymano dwie 23-latki. Zażądały 2 złotych, odpowiedzą za usiłowanie rozboju
d4ca4kt
d4ca4kt

Dwie 23-latki - Dominika F. i Żaneta D. - zaczepiły pokrzywdzoną i zażądały od niej 2 złotych. Kiedy kobieta odmówiła i próbowała zawiadomić policję, zaczęły ją szarpać uniemożliwiając wezwanie pomocy. Zatrzymane są doskonale znane policjantom. Obie były już wcześniej notowane.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 01.00 w nocy. Zgłaszająca została zaczepiona na ulicy przez dwie młode kobiety. Te zażądały od niej 2 złotych. Kiedy 31-latka odmówiła i chciała wezwać pomoc, kobiety zaczęły ją bić, szarpać i wyrywać telefon. Zdecydowana postawa 31-latki zmusiła je do ucieczki. Pokrzywdzona na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Informacja o zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli na Pradze Północ. Kilkanaście godzin później funckjonariusze zatrzymali Dominikę F. i Żanetę D. 23-latki były im dobrze znane. Już wcześniej były notowane za przestępstwa.

Prokurator przedstawił kobietom zarzut za usiłowanie dokonania rozboju. 23-latki zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakazem kontaktowania się. Przestępstwo, którego się dopuściły zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

d4ca4kt

Źródło: KSP

Oprac. Karolina Pietrzak

d4ca4kt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ca4kt