Trwa ładowanie...
d2x2rwo

Praga Północ: zatrzymano dwie 23-latki. Zażądały 2 złotych, odpowiedzą za usiłowanie rozboju

Już wcześniej były notowane za przestępstwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praga Północ: zatrzymano dwie 23-latki. Zażądały 2 złotych, odpowiedzą za usiłowanie rozboju
d2x2rwo

Dwie 23-latki - Dominika F. i Żaneta D. - zaczepiły pokrzywdzoną i zażądały od niej 2 złotych. Kiedy kobieta odmówiła i próbowała zawiadomić policję, zaczęły ją szarpać uniemożliwiając wezwanie pomocy. Zatrzymane są doskonale znane policjantom. Obie były już wcześniej notowane.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 01.00 w nocy. Zgłaszająca została zaczepiona na ulicy przez dwie młode kobiety. Te zażądały od niej 2 złotych. Kiedy 31-latka odmówiła i chciała wezwać pomoc, kobiety zaczęły ją bić, szarpać i wyrywać telefon. Zdecydowana postawa 31-latki zmusiła je do ucieczki. Pokrzywdzona na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

Informacja o zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli na Pradze Północ. Kilkanaście godzin później funckjonariusze zatrzymali Dominikę F. i Żanetę D. 23-latki były im dobrze znane. Już wcześniej były notowane za przestępstwa.

d2x2rwo

Prokurator przedstawił kobietom zarzut za usiłowanie dokonania rozboju. 23-latki zostały objęte policyjnym dozorem, zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakazem kontaktowania się. Przestępstwo, którego się dopuściły zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KSP

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Afera reprywatyzacyjna. Znany adwokat, były urzędnik BGN i trzy inne osoby zatrzymane

Podziel się
d2x2rwo

Podziel się opinią

Share

d2x2rwo

d2x2rwo