Trwa ładowanie...

Praga-Południe. Kultowy rekwizyt od Barei zostaje w warszawskiej dzielnicy

Sceny i dialogi z kultowego "Misia" przeszły do historii polskiego kina. Podobnie rekwizyty, które "zagrały" u Stanisława Barei. Jeden z nich jest i nadal będzie na warszawskiej Pradze-Południe.

Share
Praga-Południe. Kultowy rekwizyt od Barei zostaje w warszawskiej dzielnicyŹródło: UM Praga-Południe, fot: UM Warszawa
d49xwgc

Chodzi o słynną szafę z gabinetu prezesa Klubu Sportowego "Tęcza". Kto nie pamięta, przypominamy, że w "Misiu" mebel ten skrywał magnetofon, dzięki czemu pracownicy i sportowcy z klubu mogli nagrywać swoje pochwały na cześć prezesa Ryszarda Ochódzkiego.

Najsłynniejszym okrzykiem była oczywiście krótka przyśpiewka: "Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu!".

Klub Sportowy "Tęcza" u Stanisława Barei to w rzeczywistości Klub Sportowy "Orzeł". Do niego należał słynny mebel. W ostatnich latach klub miał kłopoty finansowe, popadł w długi i część majątku przejął komornik.

d49xwgc

- Teraz odzyskanym obiektem sportowym przy ul. Podskarbińskiej zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe - przekazał nam rzecznik Urzędu Dzielnicy Andrzej Opala.

Majątek ruchomy klubu, w tym mające charakter kultowego rekwizytu filmowego wyposażenie gabinetu prezesa, miały trafić na licytację komorniczą. Było więc ryzyko, że klub i Praga-Południe stracą cenne pamiątki.

Źródło: UM Praga-Południe

Dlatego też Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Tomasz Kucharski doprowadził do porozumienia między władzami Warszawy i Klubu Sportowego "Orzeł". 7 listopada filmowe rekwizyty przejęło Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe.

d49xwgc

"Aktorzy" Stanisława Barei pozostaną więc na terenie stadionu przy ul. Podskarbińskiej, w oryginalnym obiekcie, w którym powstawał kultowa komedia.

Źródło: Urząd Dzielnicy Praga-Południe

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Karczewski o porażce w Senacie: to nie jest żadna degradacja

d49xwgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49xwgc
d49xwgc