Trwa ładowanie...

Prascy radni chcą całodobowego otwarcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego

"Otwarcie pozwoli rozładować korki na sąsiednich przeprawach" - uważają

Prascy radni chcą całodobowego otwarcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego
d40a38l
d40a38l

Radni Pragi-Północ przyjęli stanowisko, w którym apelują do władz miasta, o całkowite zniesienie zakazu jazdy samochodów osobowych przez most Śląsko-Dąbrowski. Apel ma być odpowiedzią na coraz większy paraliż komunikacyjny miasta w godzinach szczytu - informuje Przegląd Praski.

Stanowisko zostało podjęte podczas IV sesji Rady Dzielnicy głosami Praskiej Wspólnoty Samorządowej i PiS. "zważywszy na fakt zamknięcia mostu Łazienkowskiego, apelujemy o umożliwienie przejazdu na odcinku od placu Wileńskiego do placu Bankowego przez całą dobę, dla wszystkich" - możemy przeczytać w treści wysłanego do Ratusza pisma.

Obecnie kierowcy nie mogą wjeżdżać na most Śląsko-Dąbrowski w godzinach szczytu, rano między 6.00 a 10.00 oraz po południu między 15.00 a 19.00. Zamknięcie dla ruchu mostu Łazienkowskiego nie zmieniło decyzji urzędników na temat organizacji ruchu na tej przeprawie.

Radni uważają, że most powinien być całodobowo otwarty do czasu, aż miasto upora się z remontem mostu Łazienkowskiego , dodają, że taka decyzja pozwoliłaby na rozładowanie korków na sąsiednich przeprawach.

d40a38l

Ratusz twierdzi, że otwarcie tego odcinka byłoby niebezpieczne dla pasażerów komunikacji miejskiej. Prascy radni podkreślają jednak, że most został zamknięty nie z powodu wypadków, a ze względu na budowę centralnego odcinka II linii metra .

Przeciwników otwarcia mostu Ś-D nie brakuje. Są nawet tacy, którzy uważają, że most powinien być zamknięty dla samochodów indywidualnych przez całą dobę. W sieci można znaleźć film, w którym zwolennicy takiego rozwiązania przedstawiają swoje argumenty. Zobaczcie:

Jak niedawno informowaliśmy, Warszawa będzie musiała się objeść bez mostu Łazienkowskiego nawet przez kilkanaście miesięcy. Pierwsi kierowcy przejadą mostem nie wcześniej niż pod koniec 2016 roku. Słyszy się nawet głosy, że całą przeprawą pojedziemy dopiero w 2017 roku.

d40a38l

Czy apel radnych w sprawie zakazu ograniczenia ruchu pozwoliłby rozładować korki na sąsiednich przeprawach? Jak myślicie?

d40a38l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40a38l