Trwa ładowanie...

"Prawdziwy bohater". Mieszkańcy szukają taksówkarza, który uratował im życie

Mieszkańcy poszukują taksówkarza, który zaalarmował ich o rozprzestrzeniającym się pożarze kamienicy.

Share
"Prawdziwy bohater". Mieszkańcy szukają taksówkarza, który uratował im życie
d14l9dq

Mieszkańcy kamienicy na warszawskiej Woli chcą podziękować taksówkarzowi, który zaalarmował ich o rozprzestrzeniającym się pożarze, dzięki czemu uratował im życie. "Prawdziwy bohater" - piszą na Facebooku i jednocześnie szukają mężczyzny, by wyrazić swoją wdzięczność dla osoby, która niewątpliwie zapobiegła śmierci wielu osób.

- To już miesiąc od tragicznego pożaru zabytkowej kamienicy na Wolskich Pięciochatkach. Tymczasem jej mieszkańcy chcieliby podziękować taksówkarzowi, który zaalarmował ich o rozprzestrzeniającym się pożarze. Prawdziwy bohater. Tego wieczora, gdy mieszkańcy powoli szykowali się do snu, ktoś zaczął silnie pukać w ich okna i krzyczeć, żeby uciekali z płonącego budynku. Okazało się, że był to taksówkarz, który przejeżdżając w okolicy zauważył ogień na dachu budynku. Postanowił podjechać bliżej, by zaalarmować mieszkańców i pomóc im w ewakuacji. Dzięki jego reakcji mieszkańcy sprawnie uciekli przed pożarem przez okno, podczas gdy na ucieczkę przez drzwi frontowe było już za późno. Dziękujemy za wspaniałą postawę! - piszą na facebookowym profilu Wolskie Pięciochatki organizatorzy akcji poszukiwania taksówkarza.

- Szukamy wspomnianego taksówkarza, który w naszym odczuciu jest bohaterem. Chcielibyśmy podziękować mu osobiście. Prosimy o kontakt taksówkarza, który w dniu 30 października 2016 r. pomógł mieszkańcom płonącej kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 23b w Warszawie - czytamy dalej.

Celowe podpalenie?

O pożarze kamienicy w zabytkowych "Pięciochatkach" informowaliśmy pod koniec października. Płonął budynek przy ul. Prądzyńskiego 23b na warszawskiej Woli. Ewakuowano wówczas 10 osób, a dwie zostały ranne. Zniszczenia były tak poważne, że mieszkańcy nie mogli wrócić do swoich domów. Mieszkańcy spalonej kamienicy twierdzą, że stali się ofiarą celowego podpalenia. W przeszłości kierowali swoje prośby o zabezpieczenie do administracji i do policji.

d14l9dq

"Wolskie Pięciochatki" to kompleks zabytkowych budynków zlokalizowanych na Warszawskiej Woli, przy ul. Prądzyńskiego pod numerami 23, 23a, 23b, 23c i 23d. Powstały na zamówienie Ministerstwa Kolei Żelaznych w okresie dwudziestolecia międzywojennego.

Źródło: (Facebook/Wolskie Pięciochatki)

d14l9dq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14l9dq