Trwa ładowanie...

Prawie 150 przedsiębiorców z Woli ma obniżony czynsz za lokal użytkowy

Najemcy miejskich lokali użytkowych, dotknięci konsekwencjami epidemii, mogą skorzystać z obniżki czynszu. Prawie 150 wolskich przedsiębiorców ma już obniżony czynsz. Pozostałe wnioski są procedowane.

Share
Prawie 150 przedsiębiorców z Woli ma obniżony czynsz za lokal użytkowy Źródło: Getty Images, fot: NurPhoto , Contributor
d2l76y1

Do wolskiego Zakładu Gospodarki Nieruchomościami wpłynęło w tej sprawie ponad 430 wniosków.

Z obniżki czynszu mogą skorzystać najemcy miejskich lokali użytkowych, których dotknęły negatywne skutki epidemii koronawirusa.

W szczególności są to najemcy obiektów gastronomicznych czyli restauracji, kawiarń, barów ale również hoteli, ośrodków kulturalnych, obiektów sportowych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych. O obniżkę mogą wnioskować też najemcy handlu detalicznego i sklepów, które z uwagi na ograniczenia nie mogą prowadzić normalnej działalności.

d2l76y1

Koronawirus. Warszawa. Do wolskiego ZGN wpłynęło ponad 430 wniosków

– Już 150 najemców ma obniżony czynsz z tytułu najmu miejskiego lokalu użytkowego. Te liczby pokazują jak bardzo ta pomoc jest potrzebna przedsiębiorcom - powiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski. Dodał, że obniżki mogą być udzielane począwszy od 14 marca 2020 roku.

Pozostałe wnioski są na bieżąco procedowane. – Pracujemy pełną parą, aby jak najszybciej przygotowywać dokumenty, które są podstawą do wydania decyzji o obniżce czynszu – podkreślił dyrektor ZGN Wola Mateusz Matejewski.

W przypadku najemców, którzy musieli całkowicie zamknąć działalność, czynsz może być obniżony do wysokości miesięcznych kosztów utrzymania nieruchomości, w której znajduje się lokal. Najemcy, którzy nadal mogą prowadzić działalność mogą liczyć na obniżkę w wysokości 80 proc.

Wnioski organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego będą rozpatrywane indywidualnie przez Zarząd Dzielnicy Wola.

d2l76y1

Aby uzyskać obniżkę czynszu należy wypełnić wniosek, który znajduje się na stronie http://www.zgnwola.waw.pl/o-nas/aktualnosci/obnizenie-czynszu-z-powodu-epidemii-koronawirusa i wysłać mailem: wnioski.koronawirus@zgnwola.waw.pl lub pocztą na adres Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, ul. Gen J. Bema 70, 01-225 Warszawa. W razie dodatkowych pytań ZGN Wola zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem: 22 49 58 435.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2l76y1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l76y1
d2l76y1