Trwa ładowanie...

Prawie 150 tys. pasażerów we wrześniu w Modlinie!

To trzeci wynik w tym roku

Prawie 150 tys. pasażerów we wrześniu w Modlinie!
d36x3wc
d36x3wc

Modlin przyciąga coraz więcej pasażerów. Do tej pory w 2014 r. z tego lotniska skorzystało 1,2 mln pasażerów. We wrześniu br. lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 148 359 pasażerów oraz 948 operacji lotniczych w ruchu regularnym. Oznacza to 0,54 proc. wzrost liczby podróżnych w porównaniu z sierpniem.

Jak dotąd najlepszy wynik port lotniczy Warszawa/Modlin osiągnął w maju. Wtedy skorzystało z niego 153 tys. osób. W lipcu było to 151 tys., a we wrześniu 148 tys.

- To wynik lepszy niż w sierpniu. We wrześniu mieliśmy o 0,54 proc. pasażerów więcej niż w sierpniu, mimo że miesiąc był o jeden dzień krótszy – mówi Magdalena Bojarska, rzecznik lotniska.

d36x3wc

Jak mówi Magdalena Bojarska co dzień w Modlinie średnio obsługiwanych było we wrześniu prawie 5 tys. pasażerów dziennie. Najwięcej osób skorzystało z usług portu 17 września - odnotowano ich wtedy 5 429.

Zdecydowana większość pasażerów, bo 136 tys. korzystała z Modlina by wylecieć lub przylecieć z zagranicy. Ruch krajowy wciąż jest niewielki. Na loty po Polsce zdecydowało się 11 tys. osób - głównie do Gdańska i Wrocławia.

W sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do* 26 miast europejskich*: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Saloniki, Marsylia, Wrocław, Gdańsk.

W 2014 r. na Lotnisko Warszawa/Modlin planuje przyjąć ok. 1,6 mln pasażerów w ruchu regularnym.

d36x3wc
d36x3wc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36x3wc