Trwa ładowanie...

Prawie 2,5 tys. projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego

Głosowanie nad projektami odbędzie się w połowie czerwca. Wyniki poznamy 14 lipca.

Prawie 2,5 tys. projektów zgłoszonych do budżetu partycypacyjnego
d1xflod
d1xflod

O północy minął termin składania wniosków do warszawskiego budżetu partycypacyjnego na 2018 rok. Mieszkańcy stolicy zgłosili aż 2447 pomysłów. Do podziału jest 61 mln zł.

Większość projektów dotyczyła naprawy infrastruktury w stolicy oraz poprawy jakości powietrza. Liczba 2447 projektów zgłoszona przez warszawiaków nie jest ostateczna. Doliczyć należy także wnioski złożone w tradycyjnej formie. Na tym etapie trudno określić ile ich będzie.

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa do maja. Między 1 a 18 marca prowadzona będzie dyskusja nad wnioskami i ustalany ich ostateczny "kształt". Wówczas pomysłodawcy spotkają się z mieszkańcami i ustalą najkorzystniejszy wariant.

Jakie należy spełnić warunki?

Projekt w budżecie musi m.in. musi być możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku (w 2018 roku), z efektu realizacji projektu powinni móc korzystać wszyscy mieszkańcy Warszawy, powinien być zlokalizowany na ogólnodostępnym terenie należącym do miasta i nie możemy być projektem częściowym.

W 4. edycji ratusz wprowadził zmiany i usprawnienia konkursu. Po pierwsze wydłużono etap głosowania, zrezygnowano z podawania numeru PESEL, na listach poparcia projektu oraz wprowadzono 10. proc. próg głosów ważnych, oddanych na projekt w danym obszarze.

d1xflod

Miasto, powołując się na wyniki Barometru Warszawskiego, zwraca uwagę, że 80 proc. warszawiaków uważa, że realizowane są potrzeby mieszkańców, a ponad trzy czwarte – że uwzględnione zostały ich opinie i pomysły.

Aktualnie z 1. edycji budżetu partycypacyjnego zrealizowanych zostało 316 projektów (94 proc.), a w drugiej edycji zostało zrealizowanych 67 proc. projektów (434 z 644).

Głosowanie nad projektami odbędzie się w połowie czerwca. Wyniki poznamy 14 lipca.

Źródło: (WawaLove.pl/PAP)

d1xflod
d1xflod
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xflod