ycipk-3i7rmq

Prawie 2 miliardy zł na warszawskie metro. Budowa z wielką dotacją

Komisja Europejska podjęła pozytywną decyzję w sprawie dofinansowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 2 miliardy zł na warszawskie metro. Budowa z wielką dotacją
ycipk-3i7rmq

Gigantyczne pieniądze dla warszawskiego metra . Miejska spółka otrzyma ponad 432 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej.

W poniedziałek Komisja Europejska poinformowała o przyjęciu projektu współfinansowania rozbudowy drugiej nitki podziemnej kolejki, która łączy wschodnią i zachodnią część miasta. Metro otrzyma ponad 432 mln euro, co daje prawie 2 mld złotych. Cała inwestycja jest warta ponad 3,16 mld zł.

Budowa już trwa, obecnie powstają 3 stacje na Pradze i Targówku oraz 3 na Woli. Dofinansowanie wspomoże więc budowę stacji Szwedzka, Targówek i Trocka oraz Płocka, Młynów i Księcia Janusza. W skład projektu wchodzi także rozbudowa zaplecza technicznego, zakup 13 pociągów oraz prace przygotowawcze do budowy kolejnych stacji.

ycipk-3i7rmq

- Dzięki inwestycji w rozbudowę warszawskiego metra zachęcamy mieszkańców do zmiany nawyków, rezygnacji z samochodu i korzystania z dostępnego szybkiego i nowoczesnego systemu transportu publicznego - podkreśliła w komunikacie KE unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

Zgodnie z planem prace przy budowie wschodniego odcinka II linii metra powinny zakończyć się w maju 2019. Budowa zachodniego odcinka (na Woli) rozpoczęła się z opóźnieniami, dlatego jej zakończenie planowane jest na koniec listopada 2019 roku.

Źródło: PAP/Wawalove

Przeczytaj też: Reprywatyzacja. Miasto unieważniło drugi przetarg na audyt

ycipk-3i7rmq
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3i7rmq

ycipk-3i7rmq
ycipk-3i7rmq