Trwa ładowanie...

Prawie połowa nowych wiat w Warszawie gotowa

Wszystko w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”.

Prawie połowa nowych wiat w Warszawie gotowa
d30rugg
d30rugg

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że po roku od rozpoczęcia instalacji wiat przystankowych, już prawie połowa z nich zyskała swoje lokalizacje. Do 22 października br. pojawiło się ich dokładnie 721. Większość dotyczy przystanków autobusowych (566 sztuk). Wymiana jest realizowana w ramach projektu „Przystanek komunikacji miejskiej”, w formie partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wykonawca ma w planach ulokowanie w stolicy, do końca przyszłego roku 1580 nowych wiat . Pojawiają się one zarówno w miejscach reprezentacyjnych, jak i kluczowych z punktu widzenia komunikacyjnego. Firma AMS jest odpowiedzialna za utrzymanie, serwisowanie oraz naprawę infrastruktury przystankowej. Partycypuje również finansowo w kosztach sprzątania poszczególnych przystanków. W zamian ma prawo do zysku z wynajmu powierzchni reklamowej na nowych wiatach.

Już niemal połowa nowych wiat stanęła w ramach projektu "Przystanek komunikacji miejskiej".

— ZTM Warszawa (@ztm_warszawa)

d30rugg

Przypomnijmy, że wywołały one sporo kontrowersji wśród samych mieszkańców. Okazało się, iż konstrukcja jest mocno niepraktyczna. "Za krótkie ławki, a daszek nie chroni przed deszczem" - to najczęściej słyszalna opinia warszawiaków. Dodają przy tym, że więcej miejsca wygospodarowano na reklamy, niż dla pasażerów. Pisaliśmy o tym tutaj .

d30rugg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rugg