Trwa ładowanie...

Premier Mateusz Morawiecki o policjancie, który utonął ratując życie dziewczynki

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do tragicznej śmierci policjanta z Mińska Mazowieckiego. Funkcjonariusz, przebywając na wakacjach uratował tonącą dziewczynkę, ale niestety sam utonął.

Share
Premier Mateusz Morawiecki o policjancie, który utonął ratując życie dziewczynki
Premier Mateusz Morawiecki o policjancie, który utonął ratując życie dziewczynkiŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d16efr7

Swój emocjonalny wpis Mateusz Morawiecki opublikował na Facebooku.

Mateusz Morawiecki o policjancie bohaterze

Morawiecki stwierdził, że jest wstrząśnięty sytuacją, jaka miała miejsce w czwartek w Sztutowie. "Ta historia mną wstrząsnęła, bo starszy sierżant Marcin Szpyruk był tam na wakacjach, odpoczywał od trudów służby, ale gdy zobaczył tonące dziecko, bez zastanowienia rzucił się na pomoc. Uratował życie bezbronnego dziecka, ale niestety stracił własne" - napisał premier.

d16efr7

Szef rządu poinformował również, że podjął decyzję o przyznaniu rodzinie starszego sierżanta Szpyruka specjalnej renty. Poprosił również o modlitwę za tragicznie zmarłego policjanta.

Wytyczne w szkołach. Broniarz wskazuje na absurd

Utonął ratując życie 12-latki

Do tragedii doszło w czwartek 20 sierpnia w Sztutowie. Szpyruk zauważył tonącą 12-letnią dziewczynkę i bez wahania rzucił się jej na pomoc. Policjantowi udało się uratować dziecko, ale niestety sam zniknął pod wodą.

W akcji poszukiwawczej pomogli plażowicze, którzy utworzyli łańcuch życia. Niestety 32-latek został znaleziony dopiero po kilkudziesięciu minutach i jego życia nie udało się uratować.

d16efr7

Starszy sierżant Szpyruk przebywał na wakacjach z żoną i 15-miesięcznym dzieckiem. Podczas bohaterskiej akcji policjanta oboje przebywali na plaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16efr7

Podziel się opinią

Share
d16efr7
d16efr7