Trwa ładowanie...
d2k48d7

Prezent dla mieszkańców Tarchomina: tramwajem w Wigilię!

Z Tarchomina Kościelnego do metra Młociny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezent dla mieszkańców Tarchomina: tramwajem w Wigilię!
d2k48d7

Już od środy, 24 grudnia, mieszkańcy Tarchomina dojadą tramwajem ze swojego osiedla do metra Młociny. Trasa „dwójki” wydłuży się o cztery przystanki, tramwaj dojedzie do nowej pętli Tarchomin Kościelny.

Pierwszy kurs z pętli Tarchomin Kościelny w rozkładzie jazdy jest o godz. 4.31. Potem ok. 15 min jazdy i można wsiadać do metra. Tramwaje w godzinach szczytu będą jeździły co 6-7 min.

„Dwójce” przybyły cztery przystanki: Myśliborska, Tarchomin, Mehoffera i Tarchomin Kościelny. To ok. 4,5 km torów prowadzących z pętli Stare Świdry w głąb osiedla. Wszystkie perony są przystosowane do tramwajów niskopodłogowych, dojście do przystanków pasażerom z niepełnosprawnościami ułatwią podjazdy i płytki chodnikowe z wypustkami sygnalizującymi krawędzie peronów i chodników. Wiosną torowisko zazieleni się bo jest na nim podłoże do obsiania trawą.

d2k48d7

Zielone torowiska nie tylko wyglądają estetycznie ale także tramwaje jeżdżą po nich ciszej, o czym można się przekonać np. na ulicy A. Mickiewicza i w al. Zielenieckiej, gdzie Tramwaje Warszawskie kilka lat temu takie torowiska zrobiły - mówią urzędnicy ratusza.

Umowę na budowę trasy podpisano w lutym 2014 r., kosztowała ok. 65 mln zł. Zarząd Transportu Miejskiego planuje dalszy odcinek tej trasy – do pętli Winnica. Będą to kolejne cztery przystanki, trasa tramwajowa zakończy się wtedy w niewielkiej odległości od ul. Modlińskiej. Do Młocin będzie można stamtąd dojechać w 21 minut. Budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Zobacz także: 100 milionów zł środków unijnych na warszawskie tramwaje!

Podziel się
d2k48d7

Podziel się opinią

Share

d2k48d7

d2k48d7