Trwa ładowanie...
d91y0f7

Prezydent Andrzej Duda chce wyjaśnień w sprawie kibica Legii, Macieja Dobrowolskiego

O swojej decyzji poinformował w wywiadzie dla Radia Szczecin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda chce wyjaśnień w sprawie kibica Legii, Macieja Dobrowolskiego
d91y0f7

W sprawie osadzonego kibica, prezydent Andrzej Duda zamierza poprosić o informacje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Do tej pory za Macieja Dobrowolskiego poręczyli np. Kazik Staszewski, Artur Boruc czy Zbigniew Boniek. Nie wpłynęło to jednak na zmianę decyzji ze strony sądu . Wątpliwości w tej sprawie ma również prezydent Duda który zapowiedział, że będzie chciał poznać wyjaśnienia ze strony prokuratury oraz resortu sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Maciej Dobrowolski, kibic warszawskiej Legii, od ponad trzech lat przebywa w areszcie podejrzany o przemyt narkotyków z Holandii. Problem w tym, że jedynym dowodem w tej sprawie są zeznania świadka koronnego, co dla prokuratury i sądu było wystarczającym obciążeniem. Kibic Legii został aresztowany pod koniec maja 2012 roku. W sprawie odbyło się już ponad 60 rozpraw, lecz nie wystarczyły one do wydania wyroku. Co jakiś czas zapada natomiast decyzja o przedłużeniu aresztowania. O szczegółach pisaliśmy tutaj .

Akcja wsparcia dla Macieja Dobrowolskiego odbywa się w środowisku kibiców, mediach społecznościowych oraz na piłkarskich stadionach. Wszystko pod hasłem : #uwolnićMaćka.

d91y0f7

Przeczytajcie też: Impuls pobił rekord prędkości

Podziel się
d91y0f7

Podziel się opinią

Share

d91y0f7

d91y0f7