Trwa ładowanie...

Prezydent ostro o wypowiedzi Jacka Sasina: "Niech powie skąd weźmie na to pieniądze"

"Z czego obetnie? Ze szkoły czy z przedszkola?"

Share
Prezydent ostro o wypowiedzi Jacka Sasina: "Niech powie skąd weźmie na to pieniądze"
d39tosu

Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się do propozycji kandydata PiS na prezydenta Warszawy Jacka Sasina, który chciałby darmowej komunikacji miejskiej. Dziś, na antenie radia TOK FM prezydent Warszawy powiedziała:

- Najpierw będzie musiał powiedzieć szczerze, z czego obetnie. Czy ze szkoły? Czy z przedszkola? Czy może nie będzie linii tramwajowych? To mniej więcej są takie koszty. - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Sasin operuje jakąś wyimaginowaną liczbą 250 tys. ludzi, którzy teraz nie płacą podatków, a mogliby je tutaj płacić. To nierealna, populistyczna propozycja wprowadzająca ludzi w błąd - stwierdziła.

Prezydent skomentowała też wczorajszą wypowiedź kandydata, który stwierdził "Nie płacę podatków w Warszawie, bo Warszawa nie dała mi żadnej oferty, która by mnie do tego skłoniła. Ja wierzę, że Polacy, warszawiacy, w ogóle: ludzie patrzą na to wszystko racjonalnie i płacą podatki tam, gdzie im się to po prostu opłaca" ( przeczytajcie całą wypowiedź ). Sasin dodał, że gdy zostanie prezydentem, zacznie płacić podatki w stolicy.

d39tosu

- Jeżeli pan Sasin zamieszkuje w Ząbkach, to rzeczywiście powinien płacić w Ząbkach. - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Nie może jednak powiedzieć, że gdy zostanie prezydentem, to będzie płacił w Warszawie. Gdyby chciał tak robić, musiałby się tu przeprowadzić. - Pan Sasin był za prezydentury Lecha Kaczyńskiego wiceburmistrzem Śródmieścia. Miał wtedy możliwość wybrania Warszawy jako miejsca swojego zamieszkania, ale zdecydował się zamieszkać w Ząbkach.

Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła też informację, że jeśli wygra najbliższe wybory, to faktycznie będzie jej ostatnia kadencja.

Oprócz Jacka Sasina i Hanny Gronkiewicz-Waltz o urząd prezydenta Warszawy ubiegają się również kandydat SLD Sebastian Wierzbicki, niezrzeszony burmistrz Ursynowa Piotr Guział , Przemysław Wipler z KNP Janusza Korwin-Mikkego oraz kandydatka Zielonych - Joanna Erbel . Wybory samorządowe 2014 zostały wyznaczone na 16 listopada.

d39tosu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39tosu