Trwa ładowanie...
dx3fsva

Prezydent Warszawy dowiezie niepełnosprawnych do lokali wyborczych

"Wszyscy niepełnosprawni warszawiacy, którzy będą chcieli wziąć udział w wyborach, zostaną zawiezieni do lokali wyborczych transportem zorganizowanym przez Miasto" - napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. To reakcja na pomysł likwidacji głosowania korespondencyjnego, która uderzy w niepełnosprawnych, osoby mieszkające za granicą i seniorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
dx3fsva

Sejm przegłosował w piątek nowelizację ustawy o Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. Zgodnie z nowymi przepisami wyżej wymieniona grupa nie będzie mogła oddać głosów w wyborach.

W odpowiedzi na tę decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewniła w twitterowym komunikacie, że niepełnosprawni mieszkańcy stolicy nie mają się czego obawiać.

Z podobną propozycją wyszedł Bartosz Arłukowicz, który zadeklarował, że pomoże zorganizować dowóz do lokali wyborczych dla niepełnosprawnych ze Szczecina i okolic. Ogłosił na Twitterze akcję oznaczoną hasztagami #PowstanieDemokratyczne i #DowieziemyNaWybory.

dx3fsva

Opozycja sprzeciwiła się temu projektowi. - Likwidacja głosowania korespondencyjnego wyklucza osoby niepełnosprawne z podstawowego prawa obywatelskiego, czyli udziału w wyborach - mówił poseł PO Sławomir Piechota.

Zobacz wideo: Wybory samorządowe. Znani-nieznani kandydaci na prezydenta stolicy

Obóz rządzący ma jednak inną propozycję. - Osobom niepełnosprawnym oferujemy opcję głosowania przez pełnomocnika - mówił w TVP Info poseł Marcin Horała. Jak dodał, głosowanie korespondencyjne było "ogromnym polem do nadużyć", podając jako przykład m.in. proceder kupowania głosów.

dx3fsva

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Powstanie "parafialna linia autobusowa" na Bródnie. Dowiezie mieszkańców na msze święte

dx3fsva

Podziel się opinią

Share

dx3fsva

dx3fsva