Trwa ładowanie...
d29tj7l

Prezydent Warszawy lubi telefonować. Rachunek 49 tys. zł za jeden miesiąc

Za tę sumę można kupić samochód. Jak długo musiała rozmawiać Hanna Gronkiewicz-Waltz, żeby w jednym miesiącu osiągnąć taki "wynik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent stolicy znów zaskakuje
Prezydent stolicy znów zaskakuje (East News)
d29tj7l

Jak informuje portal Tu Stolica, rachunek za jeden miesiąc wyniósł 48.981,43 zł.
Nasuwa się pytanie, ile trzeba rozmawiać, żeby nabić taki rachunek?

Zobacz wideo: Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować

W tej sprawie zwróciliśmy się do rzecznika stołecznego ratusza Bartosza Milczarczyka:

d29tj7l

- W związku z delegacjami pani prezydent, które są poza Unią Europejska, połączenia są o wiele droższe. Rzeczywiście miała dużo wyjazdów służbowych m.in. do Nowego Yorku. Do tej kwoty trzeba naliczyć też np. Internet. Bez względu czy jest w Warszawie, delegacji, nad morzem, czy na zwolnieniu w domu, zawsze pracuje i zarządza dwu milionową metropolią - mówi Wawalove rzecznik

Kto zapłaci za rachunki?
- Oczywiście płaci urząd miasta, ponieważ jest to telefon służbowy. A naturalne jest, że część budżetu składa się z pieniędzy podatników – odpowiada Bartosz Milczarczyk.

Próbowaliśmy ustalić, na ile dni prezydent Warszawy wyjechała do Nowego Yorku, jednak rzecznik stołecznego ratusza w tej chwili nie umie nam odpowiedzieć. Zaznacza, że w lipcu w żadne inne miejsca poza granicami Unii Europejskiej prezydenta Warszawy nie wyjeżdżała.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przczytaj też:Żyją dzięki sprzętowi Owsiaka. "Lenka miała nie przeżyć pierwszej godziny"

d29tj7l

Podziel się opinią

Share

d29tj7l

d29tj7l