Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy: PiS jest wszechpotężny, może zmienić każde prawo"

Obecnie nie ma ścieżki prawnej umożliwiającej powstanie pomników smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu.

Share
Prezydent Warszawy: PiS jest wszechpotężny, może zmienić każde prawo"
d2sg9xq

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapewnia, że stawianie pomników smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu jest niezgodne z prawem. Nie przesądza jednak o tym, że pomniki na pewno nie powstaną. - PiS jest wszechpotężny, może każde prawo zmienić - mówiła w środę w RMF FM.

Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana o słowa prezesa PiS, który zapowiedział powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat dwóch pomników ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu odparła, że rada Warszawy już podjęła w tej kwestii decyzję - wyznaczono miejsce na pomnik nieopodal Krakowskiego Przedmieścia - mówiła w RMF FM Gronkiewicz-Waltz.

- Wie pan, trzeba byłoby Poniatowskiemu pomóc i koło niego postawić jakiś pomnik, ewentualnie Mickiewicza zdjąć, te różne pomniki, które są, zlikwidować - ironizowała w RMF FM, gdy była dopytywana czy istnieje jakaś szansa, by pomniki jednak stanęły na Krakowskim Przedmieściu.

Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że obecnie nie ma żadnej zgodnej z prawem ścieżki, która umożliwiłaby postawienie tam nowych pomników. - W tym momencie, zgodnie z obowiązującym prawem - ale PiS jest wszechpotężny, może każde prawo zmienić - dodała.

d2sg9xq
d2sg9xq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sg9xq
d2sg9xq