Trwa ładowanie...
d2w5p2h

Prezydent Warszawy podziękowała strażakom

W 12-godzinnej obronie przeprawy zaangażowanych było 220 strażaków i 79 policjantów, 18 strażników miejskich, którzy korzystali z blisko 100 różnych pojazdów i 7 łodzi
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Warszawy podziękowała strażakom
d2w5p2h

Podczas uroczystości w ratuszu Hanna Gronkiewicz-Waltz podziękowała 50 przedstawicielom ponad 300-osobowiej grupie ratowników, którzy brali udział w akcji gaszenia mostu Łazienkowskiego. W 12-godzinnej obronie przeprawy zaangażowanych było 220 strażaków i 79 policjantów, 18 strażników miejskich, którzy korzystali z blisko 100 różnych pojazdów i 7 łodzi.

Zobacz: Groźny pożar mostu Łazienkowskiego [WIDEO]

W tak trudnej akcji uczestniczyliście po raz pierwszy. Jesteście panowie wszyscy młodzi i nie pamiętacie wydarzeń z mostem sprzed 40 lat. Tak więc takie doświadczenie było po raz pierwszy waszym udziałem i poradziliście sobie z nim doskonale – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz** Słowa podziękowania kieruję do załogi sławnego już „Chudego Wojtka”. Ta sympatyczna jednostka znana była do tej pory ze żmudnej i monotonnej, ale jakże potrzebnej pracy w sąsiedztwie Grubej Kaśki. **Okazało się, że „Chudy Wojtek” to także bardzo bojowa jednostka. Dzięki doskonale wyszkolonej załodze Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji udało się wesprzeć strażaków wprost z nurtu Wisły - dodała.* Strażakom jeszcze raz podziękował mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. brygadier Józef Galica. To dla nas honor służyć dla tego miasta – podkreślił. *Prezydent Warszawy wręczyła strażakom i załodze „Chudego Wojtka” prezenty – miejskie gadżety.


Zobacz także: Rzeczniczka rządu: Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy

d2w5p2h

Podziel się opinią

Share
d2w5p2h
d2w5p2h