Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy rozdaje nagrody. Chodzi o niebagatelną sumę 850 tys. zł

Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała wstrzymanie w tym roku nagród dla urzędników. Jednak nagrody specjalne otrzymało prawie 500 osób

Share
Prezydent Warszawy rozdaje nagrody. Chodzi o niebagatelną sumę 850 tys. zł
d7h5yi2

Wiosną tego roku Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała, że ze względu na trudną sytuację finansową miasta wstrzymuje wypłatę nagród dla urzędników. Na te nagrody zarezerwowano sumę 35 mln złotych! Dziś okazuje się, że Pani Prezydent chodziło jedynie o nagrody uznaniowe, kwartalne - tych urzędnicy faktycznie nie otrzymali. Jak podaje "Super Express", ratusz przyznał w tym roku 850 tys. zł w ramach nagród... specjalnych - średnio po 1,7 tys. zł na osobę.

- Otrzymały je 484 osoby. Między innymi pracownicy dzielnic, którzy okazali się najlepsi w konkursie na wydział obsługi mieszkańców oraz osoby zaangażowane w organizację 70. rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim - mówi rzecznik Ratusza Agnieszka Kłąb. Konkretnych sum ani nazwisk ratusz nie podaje. Wiadomo jednak, że konkurs na WOM wygrały Żoliborz, Rembertów i Ochota, a w organizację obchodów zaangażowany był m.in. gabinet prezydenta, biuro kultury i biuro promocji.

Takie nagrody specjalne przyznawane są za aktywność "niestandardową", która nie wynika z umowy o pracę. Nagrody uznaniowe dostają niemal wszyscy pracownicy, o ile nie "wyróżnią się" negatywnie.

d7h5yi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7h5yi2