Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy zawiadamia śledczych ws. decyzji reprywatyzacyjnych swoich poprzedników

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła doniesienie do prokuratury na swoich poprzedników, ws. decyzji dot. sprawy reprywatyzacyjnej.

Share
Prezydent Warszawy zawiadamia śledczych ws. decyzji reprywatyzacyjnych swoich poprzedników
d4mpdx9

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła doniesienie do prokuratury - informuje Radio Zet. Chodzi o decyzje L. Kaczyńskiego, K. Marcinkiewicza i M. Sawickiego.

Jak wyjaśnia stacja, dwie decyzje wydano za czasów prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Chodzi o nieruchomości przy ulicach Otwockiej 10 i Kępnej 15. W pierwszym przypadku zwrócono nieruchomość znanemu z przejmowania kamienic w Warszawie Markowi M.

Kolejna sprawa dotyczy decyzji reprywatyzacyjnych, podjętych przez byłego p.o. prezydenta Kazimierza Marcinkiewicza. Urzędnicy stołecznego magistratu mają wątpliwości, czy nieruchomość przy ulicy Domaniewskiej 10 zwrócono rzeczywistym spadkobiercom.

d4mpdx9

Czwarty przypadek - wyjaśnia Radio Zet - dotyczy decyzji podejmowanej przez byłego ministra rolnictwa z PSL Marka Sawickiego. Chodzi o grunty przy ulicy Górczewskiej 124. W tej sprawie urzędnicy również uważają, że nie sprawdzono należycie, czy spółka występująca o zwrot jest faktycznie następcą prawnym firmy, która działała tam przed wojną.

Źródło: (Radio ZET/WP.pl)

d4mpdx9

Podziel się opinią

Share
d4mpdx9
d4mpdx9