Trwa ładowanie...

Próbowali przejąć ziemię wartą fortunę w Warszawie. Oszustwo metodą na kuratora z Karaibów

Spółka pod nazwą Monzap S.A. miała zajmować się m.in. obrotem nieruchomościami.

Próbowali przejąć ziemię wartą fortunę w Warszawie. Oszustwo metodą na kuratora z Karaibów
d2sp3ip
d2sp3ip

Adwokat i kupiec roszczeń próbowali wyłudzić ziemię o wartości 714 mln złotych, która należała do przedwojennej spółki. Obaj usłyszeli zarzuty, od maja przebywają w areszcie – poinformowała we wtorek "Rzeczpospolita".

Maciej M. to jeden z najbardziej znanych w stolicy biznesmenów skupujących roszczenia od znacjonalizowanych nieruchomości. Andrzej M. to adwokat specjalizujący się w sprawach reprywatyzacyjnych. W 2006 roku reaktywował przedwojenną firmę Monzap. Wskrzeszona spółka pod nazwą Monzap S.A. miała zajmować się m.in. obrotem nieruchomościami.

Związki z reprywatyzacją

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", do już ciążących na nich zarzutów doszedł nowy, dotyczący spektakularnej próby przejęcia metodą na kuratora z Karaibów wartych fortunę gruntów Warszawie.

- W sierpniu Andrzejowi M. i Maciejowi M. postawiliśmy zarzut usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o wartości 714 mln zł, czyli usiłowania dokonania oszustwa - mówi Piotr Kowalczyk, szef Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, która prowadzi większość śledztw związanych z tzw. dziką reprywatyzacją w stolicy.

d2sp3ip

Jak twierdzą śledczy, mecenas i biznesmen chcieli przejąć tereny obecnych ogródków działkowych, znajdujących się w dzielnicy Mokotów w obrębie ulic Piaseczyńska, Idzikowskiego i Sobieskiego. Jest to niezwykle atrakcyjny teren o powierzchni ok. 20 hektarów.

Źródło: PAP

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Maraton Warszawski. Zmarł biegacz, który stracił przytomność na trasie biegu

d2sp3ip
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sp3ip