Trwa ładowanie...
d25ctba

Prof. Chazan przedstawia ratuszowi zastrzeżenia po kontroli [wideo]

Ratusz przygotuje odpowiedź w ciągu kilkunastu następnym dni
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prof. Chazan przedstawia ratuszowi zastrzeżenia po kontroli [wideo]
d25ctba

Ratusz otrzymał dziś zastrzeżenia prof. Bogdana Chazana do ustaleń miejskiej kontroli ws. pacjentki szpitala im. Św. Rodziny. Kobiecie , mimo przesłanek medycznych, odmówiono aborcji. Końcowy raport ratusza ma być gotowy za kilkanaście dni.

Profesor Chazan przy swojej odmowie wykonania zabiegu aborcji powołał się na klauzulę sumienia. Nie wskazał on jednak pacjentce, do czego zobowiązują go przepisy, innego lekarza lub placówki, gdzie kobieta mogłaby wykonać zabieg. Kobieta oskarżyła lekarza, że ten przetrzymał ją do czasu, gdy zabieg był już nielegalny do wykonania. Kobieta zgłosiła się do niego w 22. tygodniu ciąży, gdy aborcja byłaby jeszcze zgodna z prawem. Z "niewadomych przyczyn" badania przeciągnęły się aż do 25. tygodnia.

Czytaj też: Profesor Chazan zwolniony ze stanowiska

d25ctba

Dziecko urodziło się w bardzo złym stanie, stwierdzono ogromne wady rozwojowe*. Miało wady głowy, twarzy, nie miało czaszki, prawie nie miało mózgu. Takich wad nie można leczyć. Zmarło 9 lipca br. *

Więcej: Zmarło dziecko kobiety, której odmówiono legalnej aborcji

Zastrzeżenia prof. Chazana dotarły do ratusza pocztą elektroniczną. Ratusz przygotuje odpowiedź w ciągu kilkunastu następnym dni.

Ratusz nie chciał ujawnić treści zastrzeżeń szpitala do upublicznionych wyników przeprowadzonej kontroli. Opublikowała je jednak fundacja Instytut na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris", której eksperci je konsultowali.

Podziel się
d25ctba

Podziel się opinią

Share

d25ctba

d25ctba