Trwa ładowanie...
dfd7ehj

Prognoza pogody na najbliższe dni. Co nas czeka?

Warszawiacy muszą przygotować się na niskie ciśnienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na najbliższe dni. Co nas czeka?
dfd7ehj

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie spadać spadać.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na południowym wschodzie miejscami umiarkowane. Okresami opady deszczu i mżawki, bez opadów tylko na południowym wschodzie. Temperatura minimalna od 3 st. na południowym wschodzie do 10 st. na północnym zachodzie, w centrum około 6 st. Najchłodniej w dolinach karpackich, od -1 do 3 st. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na północy porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h.

dfd7ehj

Jak informuje IMGW, północna, północno-zachodnia i południowo-wschodnia Europa będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, zachodnie i południowo-zachodnie rejony kontynentu, a także krańce wschodnie będą w zasięgu wyżów. Południowa część Polski będzie się znajdować pod wpływem klina wyżu z centrum nad Europą zachodnią. Nad województwami północnymi zaznaczy się wpływ niżu z ośrodkiem nad Morzem Północnym. Pozostaniemy w tej samej, polarno-morskiej, masie powietrza.

(Źródło: PAP)

Przeczytaj też: Poszukujemy Jana Nowickiego

dfd7ehj

Podziel się opinią

Share

dfd7ehj

dfd7ehj