Trwa ładowanie...
d2wiqc5

Projekt BEZDOMNY [WIDEO]

Aktor na 14 dni opuścił swoją rodzinę, zostawił dotychczasową pracę,
pieniądze i zamieszkał na ulicach Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekt BEZDOMNY [WIDEO]
d2wiqc5

Paweł podjął próbę zmierzenia się z życiem ulicznym odpowiadając przy tym na wszystkie możliwe pytania dotyczące bezdomnych.* *Czy bezdomnym jest się z wyboru? Jak bezdomni radzą sobie w zimie? Czy mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc? Co jedzą i piją? Gdzie śpią? Czy bezdomni mają problemy alkoholowe ? Jak dbają o swoją higienę? Jaki mają stosunek do życia? Czy mają jakieś rozrywki? Czy żebrząc można zarobić więcej niż pracując? Czy jest praca dla bezdomnych ...

Czytaj również: Body Work - natura, fizyczność, seksualność [WIDEO]

Co więcej, starał się sprawdzić i przetestować, do czego jest zdolny w sytuacjach ekstremalnych. Aby było ciężej, na ulicy znalazł się 7 grudnia.

Planem filmowym była cała Warszawa. Paweł był na ulicy i przez większość czasu wraz z nim obecni byli operatorzy. W tych wszystkich chwilach kiedy Paweł pozostał sam na sam z ulicą, towarzyszyła mu ukryta kamera.

Projekt bezdomny, to film, który odpowie na wiele pytań dotyczących tematu bezdomności i natury ludzkiej. Będzie również powodem do dyskusji społecznej na tamaty etyczne i moralne.

d2wiqc5

Przebywając na ulicy spotkałem wiele typów osobowości człowieka - mówi autor projektu - Było mi pisane dotknąć tematu bezdomności. Spałem, kąpałem się, jadłem, piłem... żyłem przez 14 dni z ludźmi bezdomnymi i po tym okresie wiem, że każdego z nich powinno się traktować indywidualnie. Poznałem kryminalistów, ćpunów, paserów, ale również artystów czy rzemieślników. Nie raz zdarzyło mi się przebywać wśród ludzi z zaburzeniami psychicznymi ale również i takimi, którzy przed znalezieniem się na ulicy prowadzili własne biznesy ... Ten okres pozwolił mi na subiektywną analizę środowiska polskiej ulicy. Film będzie początkiem debaty na temat bezdomności i wyborów ludzkich**. **Niech zrobi się głośno...

Jak Wam się podoba ten projekt?

Jeśli macie ochotę wesprzeć jego autora, możecie to zrobić poprzez platformę PolakPotrafi.pl. Zachęcamy do tego!

* polakpotrafi.pl/projekt/projekt-bezdomny*

d2wiqc5

*Czytaj również: * Warszawski projekt: POKARM. Co cię napędza [WIDEO]

d2wiqc5

Podziel się opinią

Share
d2wiqc5
d2wiqc5