Trwa ładowanie...
d1zignc

Projekty do budżetu partycypacyjnego można zgłaszać dłużej

Termin przedłużony do poniedziałku 10 marca
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Projekty do budżetu partycypacyjnego można zgłaszać dłużej
d1zignc

Warszawiacy złożyli do tej chwili 777 projektów. Dotyczą one m.in. rewitalizacji terenów zielonych, wyznaczania miejsc parkingowych czy organizacji zajęć sportowych.

Czytaj również: Lampy antydepresyjne na skwerze Wodiczki czy ekologiczna biblioteka w pniu drzewa?

Do dyspozycji mieszkańców Warszawy jest ponad 26 milionów złotych – to od nich zależy jaki pomysł, inicjatywa zostanie zrealizowana. Budżet partycypacyjny jest realizowany w Warszawie po raz pierwszy. Zgłoszone i wybrane przez mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu i zrealizowane w 2015 roku.

d1zignc

Najwięcej pomysłów zgłosili mieszkańcy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Pragi. Niewiele propozycji złożono z kolei na Białołęce, Włochach i Wilanowie. W Wesołej do tej pory nie złożono ani jednego projektu.

ZOBACZ MAPĘ ZGŁOSZONYCH PROJEKTÓW

W Śródmieściu pojawił się pomysł na lampy antydepresyjne na skwerze im. Wodiczki, kontrapasy rowerowe i bezprzewodowy internet we wszystkich bibliotekach . Na Białołęce jednym z pomysłów jest stworzenie na placach zabaw specjalnych huśtawek dla dzieci niepełnosprawnych na wózkach. Na Ochocie warszawiacy chcą oświetlonych tras rowerowych, remontu ulic i siłowni plenerowych. Mieszkańcy Targówka chcieliby w dzielnicy więcej zajęć dla dzieci, wyremontowanych dróg oraz psich wybiegów i toalet. Na Bemowie z kolei warszawiacy chcą, aby w centrum kultury były drukarki trójwymiarowe oraz szkolenia pokazującego, jak z nich korzystać. Chcą też porządnego skateparku w otwieranej w marcu Alei Sportowej.

Projekty można zgłaszać do poniedziałku 10 marca br. Każdy powinien mieć co najmniej 15 głosów poparcia. Od 25 maja do 9 czerwca odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami. Od 20 do 30 czerwca potrwa listowne i internetowe głosowanie, a wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.

d1zignc

Zasady zgłaszania projektów

Czytaj również: Nowe przejście naziemne przy pl. Bankowym!

d1zignc

Podziel się opinią

Share
d1zignc
d1zignc