Trwa ładowanie...

Projekty miastotwórcze dla Warszawy

17-18 października odbędzie się spotkanie pt. "Między ortodoksją a kreacją"

Projekty miastotwórcze dla Warszawy
d1gfp19

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o tym, w jaki sposób harmonijnie łączyć potrzeby prywatnych inwestorów, deweloperów oraz architektów z wymaganiami konserwatorów zabytków, tak aby w Polsce powstawały niezwykłe projekty, pełniące nie tylko funkcje użytkowe, ale i miastotwórcze. Zastanowią się również, jak proces rewitalizacji może wpływać na wzrost wartości inwestycji, co jest szczególnie istotne w czasach spowolnienia gospodarczego. Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy spodziewają się najliczniejszej w historii konferencji reprezentacji środowiska biznesowego.

Pierwszego dnia do dyskusji włączą się Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Krzysztof Bojanowski oraz Wojewódzki Mazowiecki Konserwator Zabytków Rafał Nadolny.

Podczas konferencji omawiane będą m.in. najciekawsze projekty, realizacje i adaptacje konserwatorskie. z lat 2009 – 2012, będzie też mowa o przestrzeni publicznej w zabytkowej tkance miasta.

d1gfp19

Konferencja: "Między ortodoksją a kreacją. Dialog konserwatorsko-architektoniczny" 17-18 października

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

.......................................................................................................................................................................

Konferencja organizowana jest od 2009 roku przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP i Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków. W tym roku swoją obecność zapowiedział Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat Honorowy nad sesją obejmą Piotr Żuchowski, Generalny Konserwator Zabytków, Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m. st. Warszawy.

d1gfp19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gfp19