Trwa ładowanie...
d1nmbd0

Prokuratura: Mięso skażone włośnicą nie trafiło do obrotu

Ciąg dalszy sprawy dziczyzny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura: Mięso skażone włośnicą nie trafiło do obrotu
d1nmbd0

- W tej chwili nie ma dowodów potwierdzających, że dziczyzna skażona włośnicą trafiła do warszawskich restauracji - mówi WawaLove.pl Małgorzata Chrabąszcz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu. - Nie ma też dowodu, że w ogóle je gdziekolwiek sprzedano, choć trzeba wyraźnie podkreślić, że sprawa skażonej dziczyzny ciągle trwa i taki wątek również jest badany - dodaje rzeczniczka.

O sprawie informowaliśmy wczora j. Policjanci z radomskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu w sprawie mięsa skażonego włośnicą. Do badań przyniósł je 38-letni mieszkaniec Radomia. Został zatrzymany przez policję, bowiem okazało się, że jedna z próbek jest skażona chorobą pasożytniczą. Istniało podejrzenie, że do obrotu zostało wprowadzone około 1000 kg takiego mięsa oraz że mogło ono trafić do restauratorów w Warszawie i jej okolicach.

- Podejrzany nie chce z nami współpracować, dlatego poszukujemy świadków, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat sprawy lub też kupili od zatrzymanego towar - mówił wczoraj WawaLove.pl Rafał Jeżak z zespołu prasowego komendy policji w Radomiu. - Podejrzany przyznał, że gdy dowiedział się o zakażeniu mięsa, ze strachu przed konsekwencjami całość zutylizował - wyjaśnia WawaLove.pl rzeczniczka radomskiej prokuratury. I dodaje, że tę partię, którą udało się ocalić przed spaleniem, przekazano już do dalszych badań.

d1nmbd0

Dziś na stronie radomskiej policji pojawiło się oświadczenie. "Radomscy policjanci i prokuratorzy prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie, co stało się z mięsem z dzików, co do którego zachodziło podejrzenie, iż może być zakażone włośnicą. Badane jest kilka wątków tej sprawy. Najmniej prawdopodobna jest jednak wersja, że skażone mięso trafiło do restauracji w Warszawie i okolicach".__

Spożycie mięsa zarażonego włośnicą wywołuje gorączkę z dreszczami, bóle mięśniowe, osłabienie, obrzęki powiek lub twarzy, wybroczyny podspojówkowe i podpaznokciowe. Skutkiem zarażenia mogą być jednak poważne powikłania kardiologiczne w postaci zapalenia mięśnia sercowego i zaburzeń rytmu, neurologiczne (zaburzenia widzenia, słuchu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych) i płucne (zapalenie płuc i opłucnej).

Niezależnie od prowadzonego w sprawie skażonej włośnicą dziczyzny śledztwa, policjanci ostrzegają, by nie kupować i nie spożywać mięsa niewiadomego pochodzenia.

Przeczytajcie też: Tak będzie wyglądał pl. Defilad [ZDJĘCIA]

Podziel się
d1nmbd0

Podziel się opinią

Share

d1nmbd0

d1nmbd0