Trwa ładowanie...
d1bn9lv

Prokuratura umorzy śledztwo ws. pożaru mostu Łazienkowskiego

Nie było sprawy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura umorzy śledztwo ws. pożaru mostu Łazienkowskiego
d1bn9lv

Prokuratura umorzy śledztwo w sprawie pożaru stołecznego Mostu Łazienkowskiego - poinformowało RMF.fm. Śledczy zdecydowali już o zamknięciu postępowania. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść wkrótce.

Most Łazienkowski był zamknięty przez 8 miesięcy z powodu pożaru, który wybuchł 14 lutego. Został ponownie otwarty 28 października, po 199 dniach remontu. Wyłączenie mostu z ruchu spowodowało znaczne utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo szacowano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana jego konstrukcji. Remont przeprawy wykonało konsorcjum PORR Polska Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor". Koszt odbudowy mostu wyniósł ponad 100 mln zł, z czego połowę przekazał rząd.

80 autobusów na godzinę

d1bn9lv

Po tygodniu od otwarcia przeprawy, jeździło nią już ponad 95 tys. aut na dobę; w październiku ubiegłego roku z tej przeprawy każdego dnia korzystało 104 tys. kierowców - informował stołeczny ratusz. Na Łazienkowski wróciły również autobusy: w godzinach szczytu przejeżdża nim 80 pojazdów na godzinę, przewożąc tysiące pasażerów. Mostem kursuje obecnie 13 linii.

Przeczytajcie też: Wichury. Tylko w niedzielę prawie 80 interwencji

d1bn9lv

Podziel się opinią

Share
d1bn9lv
d1bn9lv