Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Prokuratura zajęła się sprawą kijów bejsbolowych z Małym Powstańcem. Nawet 5 lat więzienia

"Zajmował się produkcją kijów bejsbolowych opatrzonych wizerunkiem chronionego znaku"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura zajęła się sprawą kijów bejsbolowych z Małym Powstańcem. Nawet 5 lat więzienia
dmr4ceo

Prokuratura rejonowa prowadzi dochodzenie ws. naruszenia praw autorskich przez producenta kijów bejsbolowych z wizerunkiem Małego Powstańca – poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

- Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo wszczęła dochodzenie ws. mającego miejsce w nieustalonym okresie do 18 sierpnia br. rozpowszechniania cudzego utworu w formie opracowania polegającego na umieszczaniu nadruku z wizerunkiem Małego Powstańca, tj. rzeźby autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza, na kijach bejsbolowych przez przedsiębiorcę, który uczynił z tego stałe źródło dochodu – powiedziała Wojciechowicz.

O sprawie informowaliśmy 19 sierpnia. Dzień wcześniej policjanci zabezpieczyli u przedsiębiorcy m.in. kij bejsbolowy i laptop. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zajmował się produkcją kijów bejsbolowych opatrzonych wizerunkiem chronionego znaku Polski Walczącej oraz wizerunkiem Małego Powstańca. Śledztwo prokuratury o naruszenie praw autorskich dotyczy wizerunku Małego Powstańca. Jak poinformowała rzeczniczka, przedsiębiorca nie został jeszcze przesłuchany przez prokuratora w tej sprawie.

dmr4ceo

- Właścicielowi firmy sprzedającej kije bejsbolowe za naruszenie praw autorskich grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – poinformowała Wojciechowicz.

Nie tylko Powstaniec

Osobne postępowanie w sprawie kijów bejsbolowych, na których widniał symbol Polski Walczącej prowadzi także szczecińska policja.
Jak powiedział rzecznik zachodniopomorskiego komendanta policji komisarz Przemysław Kimon, przedsiębiorca został już przesłuchany w charakterze obwinionego o znieważenie symbolu Polski Walczącej. - Mężczyzna złożył wyjaśnienia i sprawa trafiła do szczecińskiego sądu, który zdecyduje o dalszym toku postępowania – dodał Kimon.

Wcześniej media informowały o tym, że jedna z prywatnych szczecińskich firm wypuściła na rynek kije bejsbolowe z kolorowymi nadrukami - m.in. szarżującej husarii, pomnikiem "Małego Powstańca", znakiem Polski Walczącej czy napisami odwołującymi się do historii Powstania Warszawskiego .

dmr4ceo

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Filip Chajzer apeluje o pomoc dla Powstańców. "Ciągle żyją wśród nas bohaterowie"

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo