Trwa ładowanie...

Prokuratura zajęła się sprawą kijów bejsbolowych z Małym Powstańcem. Nawet 5 lat więzienia

"Zajmował się produkcją kijów bejsbolowych opatrzonych wizerunkiem chronionego znaku"

Share
Prokuratura zajęła się sprawą kijów bejsbolowych z Małym Powstańcem. Nawet 5 lat więzienia
d3d74xn

Prokuratura rejonowa prowadzi dochodzenie ws. naruszenia praw autorskich przez producenta kijów bejsbolowych z wizerunkiem Małego Powstańca – poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

- Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo wszczęła dochodzenie ws. mającego miejsce w nieustalonym okresie do 18 sierpnia br. rozpowszechniania cudzego utworu w formie opracowania polegającego na umieszczaniu nadruku z wizerunkiem Małego Powstańca, tj. rzeźby autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza, na kijach bejsbolowych przez przedsiębiorcę, który uczynił z tego stałe źródło dochodu – powiedziała Wojciechowicz.

O sprawie informowaliśmy 19 sierpnia. Dzień wcześniej policjanci zabezpieczyli u przedsiębiorcy m.in. kij bejsbolowy i laptop. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zajmował się produkcją kijów bejsbolowych opatrzonych wizerunkiem chronionego znaku Polski Walczącej oraz wizerunkiem Małego Powstańca. Śledztwo prokuratury o naruszenie praw autorskich dotyczy wizerunku Małego Powstańca. Jak poinformowała rzeczniczka, przedsiębiorca nie został jeszcze przesłuchany przez prokuratora w tej sprawie.

- Właścicielowi firmy sprzedającej kije bejsbolowe za naruszenie praw autorskich grozi do pięciu lat pozbawienia wolności – poinformowała Wojciechowicz.

d3d74xn

Nie tylko Powstaniec

Osobne postępowanie w sprawie kijów bejsbolowych, na których widniał symbol Polski Walczącej prowadzi także szczecińska policja.
Jak powiedział rzecznik zachodniopomorskiego komendanta policji komisarz Przemysław Kimon, przedsiębiorca został już przesłuchany w charakterze obwinionego o znieważenie symbolu Polski Walczącej. - Mężczyzna złożył wyjaśnienia i sprawa trafiła do szczecińskiego sądu, który zdecyduje o dalszym toku postępowania – dodał Kimon.

Wcześniej media informowały o tym, że jedna z prywatnych szczecińskich firm wypuściła na rynek kije bejsbolowe z kolorowymi nadrukami - m.in. szarżującej husarii, pomnikiem "Małego Powstańca", znakiem Polski Walczącej czy napisami odwołującymi się do historii Powstania Warszawskiego .

d3d74xn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d74xn
d3d74xn