Trwa ładowanie...
d1h7o70

Protest narodowców przed siedzibą Facebooka. "Mówimy nie dla cenzury"

- To, co robi Facebook, nie jest zgodne z naszym prawem konstytucyjnym - mówił podczas pikiety Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest narodowców przed siedzibą Facebooka. "Mówimy nie dla cenzury"
d1h7o70

W sobotę odbył się protest narodowców przed biurem Facebooka w Warszawie. Uczestnicy demonstrowali przeciwko blokowaniu profili między innymi Ruchu Narodowego, ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej.

Pomysłodawcą akcji jest stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które chce zwrócić uwagę na problem blokowania facebookowych profili prawicowych ugrupowań: Ruchu Narodowego, ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej. Z policyjnych szacunków wynika, że na sobotniej demonstracji pojawiło się około 100 osób. * *

Uczestnicy, którzy demonstrowali przed budynkiem Rondo 1 (gdzie mieści się biuro portalu społecznościowego) miały na ramieniu biało-czerwone, a niektóre osoby przyszły z polskimi flagami oraz z flagami Obozu Narodowo-Radykalnego. Na transparentach były takie hasła jak "Mówimy nie dla cenzury".

d1h7o70

- To, co robi Facebook, nie jest zgodne z naszym prawem konstytucyjnym - mówił podczas pikiety Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego. - Nie można cenzurować prewencyjnie ani profili konserwatywnych, ani tych lewicowych. Dodał też, że w regulaminie serwisu jest wiele klauzul niedozwolonych i dodał, że będzie zabiegał, by tym regulaminem zajął się UOKiK.

Podczas demonstracji przemówił również prof. Jerzy Robert Nowak związany ze szkołą ojca Tadeusza Rydzyka. - Z Facebookiem powinno się walczyć przede wszystkim wielkimi grzywnami za łamanie wolności słowa - powiedział.

Przeczytajcie również: Koncert Natalii Przybysz jednak się odbędzie? Jest oświadczenie NOK-u

d1h7o70

Podziel się opinią

Share
d1h7o70
d1h7o70