Trwa ładowanie...
Protest przedsiębiorców. Konferencja prasowa Komendanta Stołecznego Policji

Protest przedsiębiorców. Konferencja prasowa Komendanta Stołecznego Policji

Komendant Stołeczny Policji zorganizował briefing prasowy poświęcony omówieniu wydarzeń z soboty. Chodzi o protest przedsiębiorców.

Share
d3yl1ed

Przepychanki, krzyki, policja użyła siły - tak wyglądało centrum Warszawy, gdzie trwał protest przedsiębiorców.

Przemarsz, zgodnie z zapowiedziami, miał ruszyć z Placu Zamkowego w Warszawie o godz. 16. Protestujący chcieli przejść pod Pałac Prezydencki, Ministerstwo Rozwoju i Sejm. W planach mieli również "ewentualną okupację URM i miasteczko do 31 maja". Wiadomo, że to się nie udało. Interweniowała policja.

d3yl1ed

Szczegółowe postulaty Strajku Przedsiębiorców to: utrzymanie miejsce pracy i powstrzymanie fali obniżek pensji i zwolnień; przelewy odszkodowań dla firm za kwarantannę w sposób automatyczny w oparciu o pliki JPK w kwocie równej spadkowi obrotów w czasie kwarantanny, w celu ratowania miejsc pracy i wysokości wynagrodzeń; dymisja ministra Szumowskiego i premiera Morawieckiego; maksymalna, odpowiednia do skali kryzysu redukcja w administracji publicznej, obniżenia wynagrodzeń do minimalnej krajowej w ministerstwach, agencjach, funduszach skarbu państwa, zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na finansowanie wsparcia dla MSP i obniżki danin - ZUS, podatków i VAT.

d3yl1ed

Podziel się opinią

Share
d3yl1ed
d3yl1ed