Trwa ładowanie...

Protest ws. budowy linii wysokiego napięcia. Duże utrudnienia ma warszawskich wylotówkach

[Spis sugerowanych objazdów]

Share
Protest ws. budowy linii wysokiego napięcia. Duże utrudnienia ma warszawskich wylotówkach
d3gi908

W piątek po południu - w związku z protestem mieszkańców przeciw planom budowy linii wysokiego napięcia - spodziewane są utrudnienia w ruchu wylotowym ze stolicy: na trasie katowickiej w miejscowości Oddział i na trasie krakowskiej w miejscowość Pamiątka.

Protesty w miejscowości Oddział (gmina Żabia Wola) mają trwać w godz. 15-19, a w miejscowości Pamiątka (pod Tarczynem) - w godz. 14–19. Ich uczestnicy będą chodzili po przejściach dla pieszych, co może wiązać się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu.

"Wobec nieuzasadnionej zmiany przebiegu linii 400kV relacji Kozienice-Ołtarzew zakomunikowanej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w dniu 2 sierpnia br. i braku odzewu ze strony rządzących, jak i zarządu spółki skarbu państwa PSE, nie widzimy innej możliwości jak wyjść znowu na ulice i walczyć o swoje prawa" - napisano w komunikacie Społecznej Grupy Koordynacyjnej Kozienice-Ołtarzew.

To już kolejny w tym roku protest mieszkańców gmin, przez które ma przebiegać linia energetyczna najwyższych napięć z Kozienic do Ołtarzewa. Zdaniem protestujących inwestycja wpłynie negatywnie m.in. na jakość wody. Natomiast sadownicy z Grójca uważają, że linia 400 kV będzie miała zły wpływ na jakość ich upraw.

d3gi908

Budowa linii jest całkowicie bezpieczna, nadzorują ją instytucje państwa; gdyby zaniechać budowy, w przypadku awarii pozostałych linii, ograniczenia w dostawach prądu dotkną ok. 8 mln ludzi - przekonują PSE. Ma ona posłużyć do wyprowadzenia mocy z budowanego największego w Polsce bloku energetycznego 1070 MW w elektrowni w Kozienicach. Ma dostarczać energię nie tylko do rozrastającej się aglomeracji warszawskiej, ale także centralnego i północnowschodniego regionu Polski.

Na początku sierpnia PSE podały, że linia będzie budowana z wykorzystaniem korytarza określonego w planie zagospodarowania przestrzennego woj. mazowieckiego i przebiegać przez gminy Żabia Wola, Jaktorów, Radziejowice, Grodzisk Maz., Jasieniec oraz Promna.

"Wytyczenie nowego wariantu to z jednej strony pogrzebanie wypracowanego przez wiele miesięcy społecznego konsensusu i wyciszenie głosu ekspertów oraz mieszkańców poszkodowanych przez zmianę decyzji, a z drugiej konieczność wykonania dodatkowych badań i analiz, a także kolejne konsultacje społeczne, co w praktyce uniemożliwi budowę linii Kozienice-Ołtarzew w najbliższym czasie" - wskazują protestujący.

*Sugerowany objazd w kierunku Krakowa do kierowców pojazdów osobowych: *
w miejscowości Rembertów z DK-7 skręt w lewo w ul. Główną
następnie ul. Główną przejazd w ul. Leśną
z ul. Leśnej w prawo w ul. Pawłowicką
z ul. Pawłowickiej w lewo w ul. Ogrodową (m. Kopana)
z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Graniczną (m. Kopana)
z ul. Granicznej w lewo w Al. Krakowską (m. Pawłowice-Kopana)

d3gi908

*Sugerowany objazd w kierunku Warszawy do kierowców pojazdów osobowych: *
z Al. Krakowskiej DK-7 skręt w prawo w ul. Graniczną (m. Pawłowice-Kopana)
z ul. Granicznej w lewo w ul. Ogrodową (m. Kopana)
z ul. Ogrodowej w prawo w ul. Pawłowicką (m. Kopana)
z ul. Pawłowickiej w lewo w ul. Leśną
następnie ul. Leśną przejazd w ul. Główną
w m. Rembertów z ul. Głównej w prawo na DK-7

Sugerowany objazd dla kierowców pojazdów ciężarowych

w m. Grójec z DK-7 zjazd na DK-50, następnie zjazd na DK-8 i wyjazd na DK-7 w m. Janki lub Sękocin.

Źródło: PAP/KSP

d3gi908
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gi908