Trwa ładowanie...
d4j83mv

Protesty pod Pałacem Prezydenckim "GMO SieJe Zło"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty pod Pałacem Prezydenckim "GMO SieJe Zło"
d4j83mv

Grupa kilkudziesięciu przeciwników żywności modyfikowanej genetycznie zebrała się dziś przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.Protestowano przeciwko czekającej na podpis prezydenta nowelizacji ustawy o GMO. Według organizatorów, opracowywane przepisy szeroko otwierają Polskę na komercyjne, jak i doświadczalne uprawy GMO, które zdaniem protestujących jest szkodliwe dla obywateli.

- Rząd RP nie bierze pod uwagę obaw przeszło 70 % obywateli Polski. Przemysłowe, jak i doświadczalne uprawy GMO, zagrażać będą interesom ekonomicznym pszczelarzy, rolników tradycyjnych i ekologicznych oraz agroturystyce. - powiedziała WawaLove.pl Lena Huppert ze Stowarzyszenia "Qlt". - Aktualnie nowelizowana Ustawa o GMO jest niezgodna z Konstytucją - dodał Paweł Połanecki z Koalicji "Polska Wolna od GMO"

Ustawa znajduje się aktualnie na etapie poprawek redakcyjnych w Senacie, wkrótce wróci do Sejmu, a potem zostanie przedłożona do podpisu prezydentowi. Dlatego też protestujący zebrali się pod Pałacem. Chcą, by Bronisław Komorowski zawetował ustawę bądź zbadał jej zgodność z Konstytucją RP. Pod Pałacem skandowano m.in. hasła "GMO to terror", "GMO powoduje bezpłodność", "Nie na naszych talerzach" lub "najpierw zdrowie, potem zysk". Zobaczcie wideo.

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv