ycipk-1mbexd

Protesty pod Pałacem Prezydenckim "GMO SieJe Zło"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty pod Pałacem Prezydenckim "GMO SieJe Zło"
ycipk-1mbexd

Grupa kilkudziesięciu przeciwników żywności modyfikowanej genetycznie zebrała się dziś przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.Protestowano przeciwko czekającej na podpis prezydenta nowelizacji ustawy o GMO. Według organizatorów, opracowywane przepisy szeroko otwierają Polskę na komercyjne, jak i doświadczalne uprawy GMO, które zdaniem protestujących jest szkodliwe dla obywateli.

- Rząd RP nie bierze pod uwagę obaw przeszło 70 % obywateli Polski. Przemysłowe, jak i doświadczalne uprawy GMO, zagrażać będą interesom ekonomicznym pszczelarzy, rolników tradycyjnych i ekologicznych oraz agroturystyce. - powiedziała WawaLove.pl Lena Huppert ze Stowarzyszenia "Qlt". - Aktualnie nowelizowana Ustawa o GMO jest niezgodna z Konstytucją - dodał Paweł Połanecki z Koalicji "Polska Wolna od GMO"

Ustawa znajduje się aktualnie na etapie poprawek redakcyjnych w Senacie, wkrótce wróci do Sejmu, a potem zostanie przedłożona do podpisu prezydentowi. Dlatego też protestujący zebrali się pod Pałacem. Chcą, by Bronisław Komorowski zawetował ustawę bądź zbadał jej zgodność z Konstytucją RP. Pod Pałacem skandowano m.in. hasła "GMO to terror", "GMO powoduje bezpłodność", "Nie na naszych talerzach" lub "najpierw zdrowie, potem zysk". Zobaczcie wideo.

ycipk-1mbexd
Polub WawaLove
ycipk-1mbexd
ycipk-1mbexd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mbexd