Trwa ładowanie...
d1s7x70

Protesty w Warszawie. Kierowca autobusu wyświetlił napis

Blokada Warszawy. Trwają wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Obojętni nie pozostają też stołeczni kierowcy środków transportu. Jeden z nich zamiast numeru autobusu wyświetlił wymowny napis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty w Warszawie. Do protestu przyłączył się kierowca autobusu
Protesty w Warszawie. Do protestu przyłączył się kierowca autobusu (Twitter Cezary Faber, Fot: Twitter Cezary Faber)
d1s7x70

Od czwartku trwają protesty przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, według którego przerwanie ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją.

Protest przybiera różne formy. Jeden z kierowców stołecznych autobusów zamanifestował solidarność z protestującymi. Zamiast numeru autobusu wyświetlił hasło: Wybór/Nie zakaz.

We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w geście solidarności z protestującymi na autobusach i tramwajach zostaną wywieszone flagi. Zadeklarował, że władze miasta są przychylne zaplanowanemu na środę strajkowi.

d1s7x70

Na środę zapowiedziany jest protest pod hasłem "Nie idziemy roboty", którego inicjatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. W mediach społecznościowych pojawiły się apele o branie urlopów na żądanie lub na oddanie krwi oraz do zamykania swych firm i sklepów.

Trzaskowski zaznaczył też, że podczas strajków i protestów na mieście będą obserwatorzy, którzy będą monitorować ich przebieg.

Prezydent mówiąc o środowym strajku dodał też: „zrobimy wszystko, żeby tak zorganizować pracę, żeby wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tym strajku, mogli w nim wziąć udział". Zaapelował przy tym do wszystkich mieszkańców stolicy o wyrozumiałość z powodu tego, że miasto będzie funkcjonowało inaczej niż zwykle.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s7x70

Podziel się opinią

Share
d1s7x70
d1s7x70