Trwa ładowanie...

Pruszków. Trzy remonty jednocześnie. Duże utrudnienia dla kierowców [MAPA]

Trzy pruszkowskie inwestycje realizowane są jednocześnie.

Pruszków. Trzy remonty jednocześnie. Duże utrudnienia dla kierowców [MAPA]
d32wihf

W środę w nocy rozpocznie się długo oczekiwany remont Al. Jerozolimskich w Pruszkowie. Nastąpi poszerzenie jezdni. Choć inwestycja planowana była od lat, dopiero teraz doczeka się realizacji, gdyż wcześniej nie było na nią pieniędzy. Problemem dla kierowców chcących dojechać z- lub do Warszawy, jest fakt, iż równocześnie zaplanowano przebudowę Al. Wojska Polskiego oraz ulicy Kościelnej. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia. Dlaczego zdecydowano się na to, by wszystkie inwestycje realizowane były jednocześnie?

- Obecnie remontujemy Al. Wojska Polskiego. Jest to drugi etap tej inwestycji. Pierwszy przeprowadzony został w lipcu. Kiedy skończyliśmy wspomniany pierwszy etap inwestycji, okazało się, że w ramach przetargu zostało sporo oszczędności, które chcieliśmy wykorzystać jako rozszerzenie zamówienia. Gdybyśmy tego nie zrobili, musielibyśmy oddać środki do budżetu województwa. Dlatego inwestycje zbiegły się w czasie. Dzięki temu 2,5 kilometrowy odcinek zostanie wyremontowany - mówi WawaLove.pl Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

Do końca listopada w Al. Wojska Polskiego ruch będzie odbywać się wahadłowo. Do tego czasu wykonawca ma termin oddania inwestycji. W ostatnich kilkunastu dniach aura nam nie sprzyjała, przez co remont trochę się przedłużał - powiedziała Burdon.

Utrudnienia w ruchu

- Odcinek DW 719 (przedłużenie Al. Jerozolimskich) będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Wyznaczono objazdy. Przetarg na budowę ogłoszony został w marcu. Procedura przetargowa, liczne odwołania, przesunięcia terminu, opracowanie organizacji ruchu, wszystko to spowodowało, że prace mogą być rozpoczęte dopiero teraz. Poszerzenie Al. Jerozolimskich będzie trwać do sierpnia 2017 roku. Nie mogliśmy przesunąć terminu o kolejny miesiąc, tak by nie zbiegało się to z innymi pracami w tym rejonie. Mamy nadzieję, że wykonawca remontu Al. Wojska Polskiego dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej ten odcinek trasy został oddany do użytku. Pozostało tam tylko frezowanie i położenie nowej nawierzchni.

d32wihf

- Remont ulicy Kościelnej jest zdaje się powiatową inwestycją, nie należącą do nas. Zapewne wiąże się to dostępnością środków, które akurat teraz w budżecie są. Dlatego, jak się domyślam, jest ona realizowana własnie w tym terminie - dodała Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

- Jest nam przykro i przepraszamy mieszkańców, że wszystkie prace zbiegły się w jednym momencie, ale każdy remont generuje utrudnienia. Szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem kilkudziesięciu tysięcy aut na dobę - podsumowała Burdon.

Szczegółowe informacje o utrudnienach i zmianach na DW 719 dostępne <<>>

Co zostanie zrobione?

Poszerzenie odcinka Al. Jerozolimskich planowane było od kilku lat. Inwestycja wciąż była przekładana, głównie ze względu na brak środków finansowych w budżecie województwa mazowieckiego. To bowiem właśnie ta jednostka samorządu jest zarządcą Al. Jerozolimskich, czyli fragmentu drogi wojewódzkiej nr 719.

d32wihf

Odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Partyzantów do ul. Bohaterów Warszawy zostanie wyłączony z ruchu. Wyznaczono objazdy. Samochody ciężarowe będą kierowane na autostradę A2, zaś „osobówki” na drogi powiatowe przez Pęcice i Reguły.

Co dokładnie będzie zrobione? Przede wszystkim zostanie poszerzona i przebudowana droga, w planach jest również przebudowa magistrali wodociągowej. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag. Koszt wykonania zadania wyniesie 20 mln zł.

Źródło: (WawaLove.plzachodniemazowsze.info)

d32wihf
d32wihf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32wihf