Trwa ładowanie...

Przebadano pacjenta z podejrzeniem eboli

Pierwsza próbka nie stwierdziła obecności wirusa

Przebadano pacjenta z podejrzeniem eboli
d3r5a9y
d3r5a9y

Do Szpitala Zakaźnego przy ul. Wolskiej trafił pacjent z podejrzeniem zakażenia ebolą. Pierwsza próbka jednak nie potwierdziła obecności wirusa. Teraz mężczyznę czekają dwa inne testy. Dzisiaj będzie sprawdzana druga próbka. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich badań będzie można wyeliminować podejrzenia w stu procentach.

Mężczyzna był pilotem i niedawno przebywał w Gwinei. Wrócił do Polski 1 kwietnia. Pojawiła się u niego silna gorączka. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Poznaniu odmówił przyjęcia pacjenta. Zdecydowano go o skierowaniu go do Warszawy. Lekarze podejrzewali, że pacjent może być zakażony jedną z chorób wysokozakaźnych - ebolą lub malarią.

Objawy gorączki krwotocznej Ebola* pojawiają się od dwóch dni do trzech tygodni od zakażenia wirusem.*Najczęściej choroba rozwija się w 8-10 dni od zarażenia. Pierwszą oznaką zakażenia wirusem jest wysoka gorączka, powyżej 38 stopni. Potem dochodzi do tego ból głowy, mięśni i gardła oraz znaczne osłabienie. W kolejnym etapie występują wymioty, biegunka, wysypka, zaburzenia czynności nerek i wątroby, a w części przypadków także krwawienia, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Choroba nie przenosi sie przez powietrze, zarazić można się przez kontakt z wydzielinami lub krwią chorego.

d3r5a9y
d3r5a9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r5a9y