Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
27-12-2012 19:24

Przebudują przedwojenne liceum na Targówku

Modernizacji najlepszego liceum na Targówku ma pomóc... kryzys

Przebudują przedwojenne liceum na Targówku
dtov1ig
dtov1ig

Dzielnica Targówek zabiera się za dużą modernizację XIII LO im. Leopolda Lisa-Kuli. Budynek tego najlepszego wedle rankingów liceum na Targówku zaprojektowała pruszkowska pracownia Studio R. Budynek przy ulicy Oszmiańskiej powstał przed wojną. W pierwszych latach istnienia mieściła się tu szkoła podstawowa, a potem przeniosło się tu liceum, które zostało założone w roku 1928.

Do przedwojennego gmachu zostanie “doklejona” duża sala gimnastyczna, a także nowa część budynku z pomieszczeniami dla nauczycieli i salami językowymi. Nowa część budynku stanie na pustej przestrzeni od strony ulicy Świdnickiej. W istniejącej już, starej sali gimnastycznej powstanie sala widowiskowo-teatralna.

Początek rozbudowy szkoły zaplanowano już na 2013 rok, a kolejne etapy prac rozłożono na kilka lat. Na razie dzielnica ma zapewnione na remont tylko 5 mln zł, a potrzeba nawet cztery razy więcej. Urzędnicy upatrują szansę w kryzysie: Wykonawcy obniżają marżę, szukając w ciężkich czasach samorządowych zleceń. W efekcie ceny oferowane w przetargach są niższe, niż zakładały kosztorysy. W ten sposób będziemy szukać oszczędności na budowę szkoły– mówi Gazecie.pl Rafał Lasota, rzecznik urzędu dzielnicy.

dtov1ig

Zobaczcie w naszej galerii, jak ma wyglądać liceum i jak budynek wygląda obecnie.

dtov1ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtov1ig