Trwa ładowanie...
d2yb26r

Przebudują skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. W czwartek, 27 lutego, ok. godz. 10 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Racławicka, między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Racławickiej, Grójeckiej i Harfowej
Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ul. Racławickiej, Grójeckiej i Harfowej (Materiały prasowe, Fot: Urząd Miasta Warszawa)
d2yb26r

Prace drogowe na skrzyżowaniu obejmą przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego. Zamontowane zostanie oświetlenie oraz zasadzona zieleń.

Celem remontu jest poprawa bezpieczeństwa. Projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników, co ułatwi korzystanie z drogi zarówno pieszym, jak i kierowcom. Wybudowane zostaną nowe drogi dla rowerów.

W rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej trwają jeszcze prace wodociągowców, przez co zajęty jest lewy pas jezdni ul. Grójeckiej.

d2yb26r

Do robót przystępują już drogowcy z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Na początku zamkną ul. Racławicką na odcinku między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego. Niemożliwy będzie skręt w prawo i lewo z ul. Grójeckiej w ul. Racławicką oraz wyjazd z ul. Racławickiej. Objazd do ul. Grójeckiej poprowadzony będzie ulicami W. Sierpińskiego i W. Korotyńskiego. Prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji, a następnie z poszerzeniem wlotu ul. Racławickiej.

Przebudowywanie skrzyżowania ma zakończyć się w październiku. Koszt prac wyniesie 11 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2yb26r

Podziel się opinią

Share

d2yb26r

d2yb26r